Początek marki sprzętu sportowego Uone

Sezon sportów wodnych zbliża się coraz większymi krokami a zatem najwyższy czas na pierwszy wpis na blogu Uone. Jako, że pierwszym z naszych produktów są związane ze światem wody deski SUP Uone, postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości oraz tajemnice dotyczące desek. W dzisiejszym wpisie nakreślimy historię samego sportu oraz zalety desek SUP, które przyczyniły się do uruchomienia ich produkcji pod szyldem Uone.

Stand up paddleboarding to rozwinięcie tego przedziwnego, trzyliterowego skrótu. W wolnym tłumaczeniu SUP oznacza wiosłowanie na stojąco, chociaż pozycja wyprostowana nie jest jedyną zalecaną postawą ale o tym już w późniejszych wpisach. Pozycja stojąca tak często oklaskiwana przez najbliższych przy każdym udanym kroku we wczesnym dzieciństwie jest naturalną pozycją każdego człowieka, do której uzyskania dążymy od pierwszego dnia życia. Skoro jest zatem tak pospolita wnioskować można, że pomysł na pływanie w pozycji stojącej musiał narodzić się stosunkowo dawno. Pierwsze wzmianki o ludziach pływających w pozycji wyprostowanej na tratwach, związanych trzcinach, czy innych prymitywnych jednostkach pływających są bardzo trudne do oszacowania, można posunąć się do stwierdzenia, że było to tysiące a nawet setki tysięcy lat temu skoro pierwszy człowiek wyprostowany czyli homo erectus stąpał po ziemi ok. 1,9 mln lat temu.

Jednak historia samego sportu, utożsamiana z pływaniem dla zabawy a nie dla celów łowieckich jak w przypadku naszych dawnych przodków czy celów zarobkowych jak w przypadku weneckich gondolierów związana jest ściśle z Hawajami. Pierwsze udokumentowane wyczyny osób pływających na supach datowane są na pierwszą połowę XX w, jednak wiadomo, że ludzie zamieszkujący Hawaje już w starożytności pływali dla zabawy poszukując równowagi pomiędzy życiem na lądzie i na wodzie.

Zespół Uone jako ludzie młodzi, pełni dobrej energii, chęci do propagowania sportu wśród wszystkich ludzi i ułańskiej fantazji zdecydowali się wprowadzić do produkcji pod swoim szyldem deski SUP ze względu na poniższe zalety jakie niesie ze sobą korzystanie z tego produktu:

 • innowacyjność wynikającą z technologii, która umożliwia nadanie pompowanej desce Uone twardości porównywalnej z deską kompozytową,
 • mobilność deski SUP Uone, sprzęt mieści się w plecaku, który możemy zabrać nawet na rower,
 • bezpieczeństwo użytku, spadając do wody nie jesteśmy wstanie w żaden sposób zranić się o gumową powłokę naszej deski,
 • wysoką efektywność treningu jaki można wykonać na naszej desce, liczba spalonych kalorii przy treningu interwałowym może wynieść nawet 1200kcal/h,
 • wszechstronność czynności do jakich deska SUP marki Uone może być wykorzystana poczynając od samego pływania poprzez treningi siłowe, jogę, treningi sztuk walki, taniec, gimnastykę, rodzinne wycieczki, kończąc na opalaniu się i czytaniu książki.

Kolejna część wpisów już wkrótce na naszym blogu.

Pozostawiając Państwa z powyższą lekturą.

Zespół Uone.

 • historia SUP
 • SUP dawniej
 • SUP początki
 • historia desek SUP
 •  Sprzęt sportowy marki Uone

   

 •  

  EMAIL:

  uone@road24.pl

   

  TELEFON:

  +48 600 934 216

   

  ADRES:

  AT Road Sp. z o. o.

  ul. Strzeszyńska 30

  60-479 Poznań

  NIP: 781-17-44-212