Deski sup

Deska sup hit 2020 roku!

Deska sup hit 2020 roku!

Gdybyście zapytali czy deska sup to hit? Z pewnością gdybyście zapytali nas o odczucia tuż przed sezonem, na przełomie maja i czerwca to odpowiedzi byłyby negatywne. Ze względu na epidemię COVID-19, opóźnienia i stagnacje na rynku sezon 2020 wydawał się być straconym, a poczynione inwestycje bezpodstawne. Jednakże wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w lipcu oraz sierpniu tego roku…

Deska sup jako środek transportu wodnego spopularyzowała się na niespotykaną dotąd w naszym kraju skalę. Nie wspominając o latach 2015 – 2018 to jeszcze w poprzednim sezonie deska sup budziła na większości akwenów nie lada sensacje. W tym roku stała się ona standardem wakacyjnych wojaży. Na supie zaczęli pływać wszyscy od najmłodszych milusińskich poprzez osoby młode, w średnim wieku aż po naszych kochanych seniorów.

Po pierwsze dlatego, że deska sup to bezpieczeństwo, odizolowanie w trudnych, obecnie czasach, ze względu na globalną epidemię korona wirusa. Po drugie sup to sport, a sport to zdrowie. Na desce z wiosłem stymulowane do pracy jest mnóstwo mięśni, w tym mięśnie głębokie nóg, brzucha. Pracują również obręcz barkowa, klatka piersiowa czy plecy. Tak więc pływając nawet w tempie turystycznym wykonujemy fantastyczny trening, najczęściej nawet o tym nie wiedząc.

Abstrahując od tematu desek sup turystycznych i wszechogarniającego nasz kraj ruchu turystycznego na deskach z wiosłem. Godnym uwagi jest fakt, że w Polsce rozwija się także sup nieco bardziej wyczynowy. Chociaż na zawodach startują jeszcze amatorzy, a w przyszłym roku celem zwiększenia zainteresowania Związek sportowy sup planuje wydzielić zupełnie klasę pompowaną desek celem umożliwienia startów dla osób najmniej zaawansowanych to statystyki mówią same za siebie. Dla porównania w roku 2020 udział w Mistrzostwach Polski na deskach sup wzięły 84 osoby. Natomiast frekwencja największych imprez na deskach sup w latach 2019 i 2018 w Polsce to kolejno 33 oraz 29 osób. Tak więc niewątpliwie jesteśmy świadkami wybuchu popularności deski sup w Polsce! Miejmy nadzieje, że ten trend utrzyma się w roku 2021, do którego nasza marka rozpoczęła już przygotowania.

Reasumując, możemy bezsprzecznie stwierdzić, że deska sup to hit!

Do zobaczenia na supie.

Podobne artykuły

X