Deska sup hit 2020 roku!

Gdybyście zapytali czy deska sup to hit? Z pewnością gdybyście zapytali nas o odczucia tuż przed sezonem, na przełomie maja i czerwca to odpowiedzi byłyby negatywne. Ze względu na epidemię COVID-19, opóźnienia i stagnacje na rynku sezon 2020 wydawał się być straconym, a poczynione inwestycje bezpodstawne. Jednakże wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w lipcu oraz sierpniu tego roku…

Deska sup jako środek transportu wodnego spopularyzowała się na niespotykaną dotąd w naszym kraju skalę. Nie wspominając o latach 2015 – 2018 to jeszcze w poprzednim sezonie deska sup budziła na większości akwenów nie lada sensacje. W tym roku stała się ona standardem wakacyjnych wojaży. Na supie zaczęli pływać wszyscy od najmłodszych milusińskich poprzez osoby młode, w średnim wieku aż po naszych kochanych seniorów.

Po pierwsze dlatego, że deska sup to bezpieczeństwo, odizolowanie w trudnych, obecnie czasach, ze względu na globalną epidemię korona wirusa. Po drugie sup to sport, a sport to zdrowie. Na desce z wiosłem stymulowane do pracy jest mnóstwo mięśni, w tym mięśnie głębokie nóg, brzucha. Pracują również obręcz barkowa, klatka piersiowa czy plecy. Tak więc pływając nawet w tempie turystycznym wykonujemy fantastyczny trening, najczęściej nawet o tym nie wiedząc.

Abstrahując od tematu desek sup turystycznych i wszechogarniającego nasz kraj ruchu turystycznego na deskach z wiosłem. Godnym uwagi jest fakt, że w Polsce rozwija się także sup nieco bardziej wyczynowy. Chociaż na zawodach startują jeszcze amatorzy, a w przyszłym roku celem zwiększenia zainteresowania Związek sportowy sup planuje wydzielić zupełnie klasę pompowaną desek celem umożliwienia startów dla osób najmniej zaawansowanych to statystyki mówią same za siebie. Dla porównania w roku 2020 udział w Mistrzostwach Polski na deskach sup wzięły 84 osoby. Natomiast frekwencja największych imprez na deskach sup w latach 2019 i 2018 w Polsce to kolejno 33 oraz 29 osób. Tak więc niewątpliwie jesteśmy świadkami wybuchu popularności deski sup w Polsce! Miejmy nadzieje, że ten trend utrzyma się w roku 2021, do którego nasza marka rozpoczęła już przygotowania.

Reasumując, możemy bezsprzecznie stwierdzić, że deska sup to hit!

Do zobaczenia na supie.

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP

Polski producent desek SUP

Zastanawiasz się gdzie zakupić swoją pierwszą deskę SUP? Na rynku dostępnych jest wiele modeli ale Ty szukasz czegoś od rodzimego producenta? Dobrze trafiłeś! Marka Uone to polski producent desek SUP i innego sprzętu sportowego! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skąd wzięła się nazwa naszej marki?
Polski producent desek SUP
Polska marka
Przewiń na górę