CiekawostkiDeski supPodsumowania

Deska SUP: Uone vs Super

Deska SUP Uone vs Super

Jesteśmy producentem pompowanych desek SUP do pływania z wiosłem – może słyszałeś o nas od znajomych. Może widziałeś nasze deski u jednego z naszych ambasadorów lub w jednej z ponad 100 naszych wypożyczalni? Być może wyskoczyliśmy Ci w wynikach wyszukiwania najpopularniejszej wyszukiwarki Google? Suma sumarum, przejrzałeś naszą ofertę i zastanawiasz się, którą deskę SUP wybrać: Uone czy Super?

Przybywamy z pomocą! Wyjaśnimy krótko czego można spodziewać się po deskach obu naszych marek, jakie są różnice między nimi i w którą powinieneś zainwestować!

Deski marki Uone

Marka Uone oferuje deski SUP najwyższej jakości. Portfolio produktów marki Uone tworzą SUPy z każdej grupy, te nieco bardziej charakterne jak touring, race czy windsup oraz te do pływania w każdych warunkach typu allround. Każda deska oprócz modelu Viper (3 warstwowa) skonstruowana jest z dwóch wytrzymałych, zgrzewanych warstw materiału PVC otaczających rdzeń drop-stitch. Dzięki temu deski SUP marki Uone są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju otarcia i uszkodzenia. Każdego Uone’a zakupisz z 3 letnią gwarancją, dzięki której – jeśli deska rzeczywiście ulegnie uszkodzeniu, możesz odesłać ją do naszego serwisu. A co jeśli zniszczenia będą nienaprawialne? Wówczas natychmiastowo wyślemy Ci całkowicie nowy model – chociaż takich sytuacji w przypadku tej marki jest jak na lekarstwo.

W skład każdej deski SUP marki Uone wchodzi zestaw akcesoriów, takich jak wiosło trzyczęściowe, regulowane, nietonące oraz wzmocnione wykonane z włókna szklanego, zestaw finów – w tym główny giętki (US Box) zabezpieczający przed wyłamaniem skrzynkę statecznikową, dwustrefowa pompką z funkcją wysysania powietrza i dodatkowym kanałem ułatwiającym pompowanie, smyczka, zestaw naprawczy oraz ergonomiczny plecak z kółkami, dzięki któremu jeszcze łatwiej przetransportujesz swoją deskę w każde miejsce.

Deska marki SUPer

Deski marki Super to nasze deski z grupy light lub inaczej mówiąc low budget. Oba modele tej marki dostępne w naszej ofercie mieszczą się w cenie do 2000zł i są świetnym rozwiązaniem dla ludzi zaczynających swoją przygodę z paddleboardingiem. Technologia użyta w deskach marki super oferuje podwójną warstwę materiału PVC na ich burtach. Wierzchnia i dolna warstwa deski pokryta jest jedną warstwą materiału PVC wzmocnioną dodatkowym stringerem – pasem dodatkowe PVC o szerokości 20cm przyklejonym na górze oraz dole deski. W zestawie każdej deski marki Super oferujemy takie akcesoria jak centralny fin w systemie slide in oraz dwie stałe płetwy boczne, trzyczęściowe, nietonące wiosło aluminiowe, dwustrefową pompkę z funkcją wysysania powietrza, smycz, zestaw naprawczy oraz torbę (z jedną kieszenią i bez kółek). Ze względu na to, iż Super jest nieco mniej wytrzymały w porównaniu z Uone’ami, modelel tej marki objęte są 2 letnią gwarancją.

Porównanie: deska SUP Uone vs Super

Dla lepszego zobrazowania różnic między oboma markami, prezentujemy poniższą tabelkę wyszczególniającą cechy Superów i Uone’ów.

UoneSuper
TechnologiaULT – zgrzewanaStandardowa klejona
Liczba warstw materiału PVC2 (3 w Viperze)2 na burtach (1 na górze i dole + stringer)
Liczba lat gwarancji32
Dostępne modeleAllround, Touring, Race, WindsupAllround, Touring
Akcesoria-trzyczęściowe wiosło z włókna szklanego

– giętki fin w systemie us box + dwa boczne slide in (boczne dostępne tylko w deskach Windsurf, Versatile, Traveler)

– smyczka

-pompka z dodatkowym kanałem

-zestaw naprawczy

-plecak z dwoma przegrodami, na kółkach

-szkolenie 1.5h z podstaw supowania

– trzyczęściowe wiosło aluminiowe

– fin w systemie slide in + dwa stałe boczne

-smyczka

-pompka

-zestaw naprawczy

-plecak z jedną przegrodą, bez kółek

-szkolenie 1.5h z podstaw supowania

Przewidywany okres zużyciaPonad 6 latPonad 2 lata
Zakres cenowy1999-8999zł1799-1999zł
Czy oferowane jest szkolenie w gratisieTAKTAK
Czy dostępne są wersje ECOTAKNIE

Która deska jest dla mnie?

Przeczytałeś powyższe porównanie, ale wciąż nie jesteś pewny która deska jest dla Ciebie? Ogólnie, jak wspomnieliśmy wcześniej deski SUPer są modelami budżetowymi. Oznacza to, że są tańsze i przez to nieco mniej wytrzymałe. Jeśli więc nigdy nie pływałeś i chcesz kupić swoją pierwszą deskę SUP, ale boisz się zainwestować większej sumy pieniędzy, zastanów się nad marką Super. Jest to deska idealna dla początkujących – jeśli supowanie nie przypadnie Ci do gustu, twój portfel nie odczuje aż tak bardzo tego wydatku. Z czystym sumieniem będziesz mógł deskę odstawić do garażu. Jeśli natomiast zakochałeś się w paddleboardingu i wiesz, że poszukujesz czegoś na długie lata lub będziesz koncentrował się na jednej z subdyscyplin wiosłowania – marka Uone jest dla Ciebie! Uone’a zabierzesz ze sobą nawet na najtrudniejsze spływy, najbardziej intensywne wyścigi lub najodleglejsze wyprawy.

Oczywiście nie oznacza to że będąc początkującym nie możesz wybrać desek marki Uone – bardzo gorąco do tego zachęcamy! I vice-versa, nawet jeśli jesteś doświadczonym supowiczem, nic nie stoi na przeszkodzie w zakupie Supera. Zastanów się więc gdzie i w jaki sposób będziesz wykorzystywać swoją deskę, oraz jaki budżet możesz na nią przeznaczyć – to z pewnością pomoże podjąć Ci decyzję!

Podsumowanie

W tym krótkim artykule podkreśliliśmy różnice miedzy deskami SUP naszych marek: Uone i Super. Mamy nadzieję że pomogło Ci to w podjęciu decyzji, który model jest dla Ciebie. Bez względu na to, czy wybierzesz  Supera czy Uone’a my już teraz nie możemy się doczekać kiedy dołączysz do grona tysięcy Supowiczów na całym świecie!

Jeśli chciałbyś zadać więcej pytań odnośnie modeli desek SUP z linii Super bądź Uone, zapraszamy do kontaktu przez maila: uone@road24.pl.

Znajdziesz nas też na Allegro, facebooku, twitterze i instagramie!

Podobne artykuły

X