CiekawostkiDeski sup

Deska SUP używana czy nowa?

Deska SUP – używana czy nowa?

Zdecydowałeś się na rozpoczęcie przygody z SUP-ami i gorączkowo rozglądasz się za deską dla siebie. Przeglądając dostępne oferty, zauważyłeś pewnie że proponowane ceny są nieco wyższe niż zakładałeś, szczególnie w przypadku Twojej pierwszej deski sup. Pocztą pantoflową usłyszałeś o możliwości kupna używanego supa – brzmi bardzo zachęcająco ale nie wiesz czy warto zdecydować się na takiego paddleboarda?

Wciąż zadajesz sobie pewnie pytania: Czy deska SUP używana jest na pewno dobrym pomysłem? Z czym wiąże się zakup używanej deski SUP – czy warto? Gdzie w ogóle taką deskę kupić?

Pomożemy odpowiedzieć Ci na te, i wszystkie inne pytania tak, abyś mógł pływać po naszych wodach na wymarzonej i bezpiecznej desce sup przy zachowaniu jej najwyższej jakości.

Używana deska SUP – kiedy kupić?

W poprzednim artykule wyjaśniliśmy ile kosztuje porządna deska SUP i dlaczego ta cena jest zazwyczaj wyższa niż się tego spodziewamy. Jeśli więc zdecydowałeś, że nie stać Cię na nową deskę sup od topowego producenta podpowiemy Ci w których przypadkach naszym zdaniem SUP używany jest dobrym wyborem i jak go szukać.

Nie masz wcześniejszego doświadczenia. Jak pisaliśmy na początku, jeśli dopiero zaczynasz SUP-owanie i nie wiesz od czego zacząć, kupno deski używanej jest niezgorszą alternatywną. W końcu modeli na rynku jest wiele, a secondhandowa deska nie obciąży aż tak naszej kieszeni. Oczywiście przy założeniu, że będzie ona odpowiedniej jakości i z gwarancją, ponieważ tania używka narazi Cię tylko na wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Kupując deski od zaufanej wypożyczalni. Na rynku istnieje przeświadczenie, że sprzęt z wypożyczalni to sprzęt zaniedbany, nienadający się do niczego oprócz utylizacji – po sezonie lub dwóch. Istnieje jednak mnóstwo profesjonalnych wypożyczalni, które dbają o deski sup pozwalające im zarobić na życie jak o członka rodziny. Takich miejsc należy właśnie szukać w przypadku chęci ewentualnego zakupu deski z wypożyczalni! Warto również zwrócić uwagę na deski sprzedawane jako marketingowe lub powystawowe sprzedawane częstokroć przez nasza markę!

Kupujesz wersję demo. Tak jak wspomniano powyżej przy zakupie desek używanych, bardziej preferencyjnych cenowo warto zwrócić uwagę na deski sup DEMO – powystawowe czy potestowe używane przez sklepy lub producentów, którym zależy na ich jak najlepszym stanie. Deski te dostępne są bardzo rzadko, w okazyjnych cenach i tak szybko jak się pojawiają tak szybko znikają. Dlatego szukając takich desek musisz trzymać rękę na pulsie.

Używana deska SUP – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Aby upewnić się że kupujesz najlepszą możliwą deskę SUP dla siebie, poniżej podajemy parę rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując używany model SUP-a.

Zwróć uwagę na gwarancje deski. Odrzuć pomysł o zakupie używanej deski sup jeśli sprzedawca nie podaje gwarancji, deska pochodzi z niepewnego źródła lub jej gwarancja już się skończyła albo z jakiś względów sprzedawca nie chce jej udzielić . Dla przykładu używane deski sup marki Uone objęte są średnio 2 letnią gwarancją.

Sprawdź wszystkie uszkodzenia i naprawy. Jako polska marka starająca się promować ten wspaniały sport, jesteśmy zawsze szczerzy co do stanu naszych używanych desek. Każde małe otarcie lub naprawa – jeśli takowa była konieczna, zostanie opisana w ofercie. Możesz też napisać do nas na uone@road24.pl i dopytać się o szczegóły lub poprosić o zdjęcia. Bardzo chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji. Możesz być pewien, że jeśli SUP doznał zbyt dużych uszkodzeń, na pewno nie zostanie przez nas wystawiony do ponownej sprzedaży.

Warto sprawdzić ewentualne uszkodzenia i naprawy w przypadku innych sprzedawców, nie koniecznie realnie opisujących swoje produkty.

Sprawdź fina i fin box. Stan fina i mocowania do niego mogą dużo powiedzieć o dotychczasowych przygodach deski i pomogą Ci w zdecydowaniu czy dany SUP jest rzeczywiście w dobrym stanie. Koniecznie zwróć uwagę na stan boxa, ponieważ jego wymiana jest bardzo kosztowna i czasochłonna.

Koniecznie zapytaj o szczelność deski sup Deski sup w dobrym stanie nie powinny tracić żadnej ilości powietrza. Jeżeli deska nie trzyma ciśnienia to znaczy, że jest uszkodzona i ma wadę w postaci nieszczelności co należy zakomunikować sprzedawcy po zakupie lub dopytać o ten fakt przed jego dokonaniem. Wyjątkiem są sytuacje, w których napompowana deska jest narażona na znaczną zmianę temperatury. Wówczas w przypadku różnic rzędu kilkunastu stopni Celsjusza deska może utracić kilka psi ciśnienia.

Oprócz deski sprawdzaj również stan akcesorii. Pamiętaj, że deska jest najważniejsza ale bez sprawnej pompki nie napompujesz jej poprawnie, bez sprawnego wiosła nie napędzisz jej efektywnie, a bez fina deska będzie myszkować na wodzie.

Plusy i minusy desek SUP używanych

Jeśli chciałbyś podjąć ostateczną decyzję w oparciu o krótką listę zalet i wad, możesz przeczytać co w naszej opinii, stoi za a co przeciw kupieniu używanej deski sup.

Plusy:

+Kupowanie desek używanych jest tańsze

+Świetny sposób na złapanie zajawki tańszym kosztem, szczególne jeśli dopiero zaczynasz przygodę z supem

+Możliwość zakupu deski najwyższej jakości zamiast tańszego nowego odpowiednika

Minusy:

-Brak szczerości wśród sprzedawców i możliwość zakupu deski uszkodzonej

-Niektóre sklepy nie oferują akcesoriów w zestawie

-Niektóre sklepy nie dają gwarancji na deski używane

Gdzie kupić używaną deskę SUP?

Oczywiście w Internecie na wszelkich portalach takich jak allegro, w zakładce deski sup, olx, forach na facebooku tudzież kategoriach sklepów internetowych pod nazwą komis desek sup lub sprzęt używany! Warto śledzić naszą stronę internetową, ponieważ nierzadko pojawiają się w naszej zakładce z używanymi Supami łakome kąski w pełnym zestawie oraz z dwuletnią gwarancją! Ciekawym miejscem poszukiwania używanych supów są bezpośrednio ich producenci lub dystrybutorzy oraz znajomi, którzy mogą nam takie deski polecić.

Jeśli wciąż masz wątpliwości nie bój się pytać, pisz na maila, facebooka, twittera bądź instagrama. Jesteśmy, czekamy i służymy pomocą!

Podobne artykuły

X