CiekawostkiDeski sup

⟶ Deska SUP w Listopadzie: 6 prostych kroków

Deska SUP w listopadzie: 6 prostych kroków

Jesień w tym roku jest stosunkowo łagodna i zachęca do aktywnego spędzania czasu – nasza deska SUP w listopadzie wcale nie musi chować się do szafy. W poprzednim artykule podaliśmy parę przykładów na wykorzystanie Waszych SUPów w chłodne jesienne dni. Pogoda w tym okresie potrafi być jednak dość nieprzewidywalna, temperatury są niższe z dnia na dzień, a zmrok zapada bardzo szybko. Natomiast jeśli któryś z naszych pomysłów przypadł Ci do gustu i chcesz skorzystać z tego co listopad ma do zaoferowania, warto rozważyć parę rzeczy zanim wypłynie się na wodę.

Krok 1: Sprawdź prognozę pogody- deska SUP w listopadzie

Może najoczywistsza z pozycji, ale często zapominamy sprawdzić jakiej pogody mamy się spodziewać w danym dniu. Szczególnie w tym roku, kiedy jesień jest stosunkowo ciepła w porównaniu z latami wstecz. Pamiętaj jednak, że temperatury rano i późnym popołudniem są niższe niż w ciągu dnia. Sprawdź prognozę pogody zanim wejdziesz do wody, aby być przygotowanym na wieczorne ochłodzenie lub nagłą zmianę aury.

Należy też mieć na uwadze zachowanie i prędkość wiatru. Jesienią, wiatr zachowuje się o wiele bardziej nieprzewidywalnie – ważne abyś miał to na uwadze będąc na środku jeziora.

Krok 2: Ubierz się odpowiednio

Patrząc na spadające temperatury, trzeba zacząć planować strój najbardziej odpowiadający jesiennym warunkom. Materiały wykonane z bawełny nie są najlepszym pomysłem, ponieważ bardzo długo schną. W razie kiedy rzeczywiście wpadniesz do wody, powinieneś osuszyć się jak najszybciej – dobrym rozwiązaniem są tu materiały z tworzywa sztucznego, szybkoschnące.

Krok 3: Pamietaj o wodzie i prowiancie

Twoje motto podczas supowania powinno brzmieć: „Planuj na najgorsze, spodziewaj się najlepszego”.

Można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji na desce SUP z odrobiną wyobraźni i dobrego planowania. Posiadanie odpowiednich zapasów wody i jedzenia jest niezbędne dla bezpiecznego i przyjemnego spędzania czasu na desce.

Nietrudno pamiętać o piciu wody kiedy letnie słońce grzeje nas w plecy. Natomiast kiedy pływasz przez długi czas ciesząc się chłodną bryzą i promieniami niskiego, jesiennego słońca łatwo o tym zapomnieć. Bardzo ważne jest regularne nawadnianie się i posiadanie odpowiednich zapasów płynów pod ręką.

Spożycie odpowiedniej ilości jedzenia też jest bardzo istotne – prowiant bogaty w węglowodany i tłuszcze dostarczy CI energii i pomoże utrzymać ciepło.

Krok 4: Zabierz latarkę i lampkę

Zmrok zawsze zapadnie szybciej, niż Ci się to wydaje. Przygotuj się na słabą widoczność i wyposaż swoją deskę SUP w lampkę na przedzie, a w plecaku miej zapasową latarkę. W ten sposób nigdy nie zgubisz drogi na brzeg.

Krok 5: Pamiętaj o kamizelce ratunkowej i smyczce!

Kamizelki ratunkowe i smyczki asekuracyjne są po to, by Cię chronić. Jesienią bardzo łatwo ulec wrażeniu złudnego bezpieczeństwa na wodzie, ponieważ ruch jest o wiele mniejszy niż w sezonie. Wiele osób uważa, że posiadanie kamizelki schowanej na boku wystarczy. Niestety, w większości sytuacji które wymagają użycia sprzętu asekuracyjnego nie będziesz miecz czasu na jego założenie.

Fani SUPowania mogą podawać argumenty, że przecież sama deska SUP jest jednym, dużym pontonem, więc po co zakładać dodatkowy osprzęt? Jeśli już bardzo nie chcesz założyć kamizelki, zawsze przyczep się do deski poprzez smyczkę – jeśli stracisz równowagę i wpadniesz do wody, deska nie odpłynie. Pamiętaj jednak – jeśli wpadniesz do zimnego jeziora, zranisz się bądź stracisz przytomność, sama smyczka na niewiele Ci się zda. Podejmij właściwą decyzję i zabezpiecz się kamizelką.

Krok 6: Weź kamerę i ruszaj!

Znając już wszystkie kroki potrzebne do odpowiedniego przygotowania się na jesienną wyprawę na Swoim SUP-ie, spakuj swoją kamerę i ciesz się pięknymi, listopadowymi widokami. Zrób fotki i podziel się z nami na facebooku, instagramie lub twitterze!

Kto wie, gdzie twoja deska zabierze Cię tej jesieni?

Podobne artykuły

X