Jak bezpiecznie pływać na supie?

Wakacje tuż, tuż dlatego wszystkim superom oraz tym którzy planują zakup bądź wypożyczenie deski sup pragniemy wskazać jak bezpiecznie pływać na supie. Dlatego poniżej przedstawimy zasady które pozwolą spędzić Państwu wypoczynek lub trening bez zbędnego ryzyka oraz niespodziewanych wypadków.

Jak bezpiecznie pływać na desce sup? Poniżej prezentujemy 10 kluczowych zasad:

  1. Jeśli planujesz oddalić się znacząco od brzegu koniecznie zabierz ze sobą kamizelkę ratunkową!
  2. Nigdy nie pływaj na desce z wiosłem po spożyciu alkoholu lub innych substancji odurzających!
  3. Nie pozostawiaj dzieci na wodzie bez nadzoru!
  4. W przypadku pływania po płytkich, kamienistych akwenach załóż kask!
  5. Przede wszystkim pamiętaj o przymocowaniu deski do nogi!
  6. Staraj się nie przekraczać nadmiernie dopuszczalnej ładowności danej jednostki Uone (Classic – 150kg, Comfort – 200kg, Compact – 150kg, Gigantic – 600kg)!
  7. Mierz siłę na zamiary!
  8. Ubieraj się odpowiednio do panujących warunków oraz nawadniaj swój organizm podczas treningu!
  9. W przypadku pływania w pojedynkę poinformuj kogoś o trasie oraz przewidywanym czasie treningu, a także sprawdzaj prognozę pogody – nagła zmiana pogodowa może być zgubna w skutkach!
  10. Przed każdorazowym użyciem sprawdzaj sprzęt na którym pływasz pod kątem oznak zużycia, przecieków bądź awarii!
Pamiętaj, że życie ma się tylko jedno, a bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nawet przy najlepszej jakości sprzęcie warto zachować zdrowy rozsądek, ponieważ siła natury bywa nie do przewidzenia!

Do zobaczenia na wodzie!

Pasy w judo | Co oznaczają i jak je zdobyć?

Poziom zaawansowania zawodnika w judo oceniany jest na podstawie koloru przywdziewanego pasa. Pasy w judo przeznaczone dla ucznia nazwane są kyu, a rozróżnia się je za pomocą różnych kolorów. Stopnie mistrzowskie, zwane Dan także posiadają swoją własną kolorystkę...
Co oznaczają pasy w judo
Pasy w judo

Gramatura judogi – co oznacza?

Rozpoczynając przygodę z judo należy rozpatrzyć wiele różnych aspektów (klub, ilość treningów, grupę treningową, czy wybór stroju do judo). Najczęściej zastanawiamy się do jakiego dojo chcemy dołączyć, nie myśląc o osprzęcie którego zakup zostawiamy na ostatni moment.
Gramatura judogi co to
co to jest gramatura judogi

Judogi a kimono – jaka jest różnica?

Twoje dziecko zainteresowało się światem judo i postanowiło, że chce rozpocząć treningi. W następnym więc kroku należy zakupić odpowiedni strój na zajęcia. Tutaj następuje jednak małe skonfundowanie – jedni mówią o kimonie do judo, inni rzucają tajemniczym określeniem „judogi”.
Judogi a kimono - różnica
Kimono a judogi - jaka różnica

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP
Przewiń na górę