Jak pływać na desce sup?

W wolnym tłumaczeniu nazwa sup oznacza wiosłowanie na stojąco. Zatem wydawać by się mogło że jedyną, należytą techniką pływania na desce jest pozycja stojąca. Otóż nic bardziej mylnego. Pozycja stojąca jest główną pozycją przyjmowaną na desce tego rodzaju, lecz nie jedyną. Deska sup ze względu na swoją wszechstronność umożliwia nam pływanie w czterech różnych pozycjach. W związku z czym jak jeszcze można pływać na desce sup?

Wspomnianą powyżej, najpopularniejszą pozycją wykorzystywaną do pływania na desce sup jest pozycja wertykalna. Zakładając, że nikt o zdrowych zmysłach nie pływa na głowie, to pozycja stojąca stanowi najtrudniejszą z możliwych technik pływania na deskach sup. Sprowadza się ona do zajęcia miejsca w środkowej części deski z lekko ugiętymi kolanami i minimalnie przeniesionym środkiem ciężkości do przodu. Wiosło służące do napędzania deski i podpierania się w momentach tego wymagających powinno być trzymane oburącz przed sobą. Pozycja ta zalecana jest do treningów, zarówno tych wytrzymałościowych jak i bardziej spokojnych.

Czy tylko pozycja stojąca?

Kolejną o wiele łatwiejszą do opanowania pozycją jest pozycja siedząca. W swojej istocie zbliżona jest do techniki wykorzystywanej podczas pływania kajakiem. Usiąść możemy zarówno swobodnie na desce jak i na siedziskach z oparciem, w które standardowo wyposażona jest deska sup Uone comfort. Co ważne, ze względu na niską wagę deski oraz wysoką wyporność pływając w tej pozycji możemy osiągnąć prędkości dużo większe aniżeli podczas przemieszczania się kajakiem. Pozycja ta zalecana jest podczas dłuższych rodzinnych wypadów lub dla osób mniej doświadczonych.

Nieco trudniejszą techniką pływania na supach od pozycji siedzącej, jest pozycja  klęcząca. Wynika to głównie z możliwości łatwej utraty równowagi, spowodowanej chwilą dekoncentracji supowicza. Taki obrót wydarzeń może skutkować niekoniecznie planowaną wizytą w wodzie. Pozycja klęcząca zalecana jest w początkowej fazie pływania na SUP-ie, jako technika przejściowa pomiędzy pozycją stojącą i siedząca oraz przy treningach kanadyjkarzy.

Ostatnią ze wspominanych technik wykorzystywanych na deskach Sup, jest technika pływania na leżąco. Pozycja ta jest najłatwiejszą z wyżej wymienionych metod pływania. Jej niski stopień trudności, przekłada się bezpośrednio na wkładanie mniejszego wysiłku w napędzanie deski sup. Ułożyć możemy się na brzuchu lub na plecach kontrolując dryfowanie deski ruchami rąk. Taka technika pływania zalecana jest osobom chcącym zaznać relaksu i wyciszenia, a także amatorom opalania się.

Zespół Uone.

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Judogi polecane przez Mistrza Świata Krzysztofa Wiłkomirskiego

Szukasz wyjątkowej judogi? Czegoś co wyróżni Cię na treningu i dodatkowo wytrzyma wielokrotne trudy treningów czy obozów? Dobrze trafiłeś - Uone to judogi polecane przez Mistrza Świata i brązowego medalistę ...
Judogi polecane przez Krzysztofa Wiłkomirskiego
Judogi polecane Hato Judo

Najlepsze judogi od marki Uone

Poszukujesz stroju do judo na zawody? A może Twoja pociecha idzie na pierwszy trening i chciałbyś zakupić strój idealny dla dziecka? Nie musisz szukać dalej! Wejdź do naszego sklepu i sprawdź najlepsze judogi od marki Uone! Co sprawia że są najlepsze? Cóż…
Najlepsze judogi dla klubów judo-Kolorowe judogi
Biała judogi czy niebieska judogi

Najtańsze judogi marki Uone

Twoja pociecha oznajmiła, że chce rozpocząć treningi judo. Pierwsze treningi wyglądały obiecująco, trzeba więc zacząć myśleć o kupnie stroju do judo. Przeglądając oferty dostępne w internecie zauważyłeś, że judogi są niestety droższe niż można by się tego spodziewać?
Najtańsze judogi marki Uone
Judogi tabela rozmiarów
Przewiń na górę