CiekawostkiDeski sup

Jaką deskę sup wybrać? Rodzaje desek

Jaką deskę sup wybrać? Rodzaje desek

We wcześniejszym wpisie porównaliśmy konstrukcje desek sup. W tym wpisie pochylimy się nad wyborem odpowiedniego modelu spełniającego potrzeby nabywcy. Stojąc przed wyborem swojego supa, musisz uzmysłowić sobie do czego będziesz wykorzystywał zakupioną jednostkę. Deski Uone można podzielić na dwie grupy:

  • jednostki służące do pływania w pojedynkę: classic i compact,
  • modele umożliwiające pływanie większej ilości osób: comfort i gigantic.

Przyjrzyjmy się najpierw modelom z pierwszej grupy, które przedstawiają się następująco:

Deska Uone compact to model o charakterystyce stricte sportowej. To na niej możesz osiągnąć kosmiczne prędkości oraz przeprowadzić najbardziej efektywny pod względem spalonych kalorii i zaangażowanych mięśni trening. Ponadto model ten doskonale nadaję się na start w zawodach – nie stawiając Cię z góry na przegranej pozycji, a wręcz przeciwnie dając Ci lekką przewagę nad konkurentami wynikającą z kształtu i specyfiki deski. Deska compact to model wymagający największych umiejętności, ponieważ dla początkujących “supowiczów” utrzymanie równowagi będzie nie lada wyzwaniem.

Deska Uone classic to wciąż model jednoosobowy, jednak o zgoła odmiennej charakterystyce. Jest to deska znacznie krótsza i szersza aniżeli model compact. Taka budowa sprawia, że deska nie jest na tyle szybka aby umożliwić nam walkę o najlepsze lokaty podczas zawodów. Jednak model ten posiada szereg innych atutów. Jeśli uwielbiasz łapać fale to na classicu możesz spróbować surfingu, ponadto idealnie nadaję się do treningu lub wycieczek z bagażem. W porównaniu do modelu compact na desce Uone classic znacznie łatwiej utrzymać równowagę, co nie oznacza, że trening nie jest efektywny. Deska ta wciąż pobudza do pracy mięśnie głębokie, a trening na niej może być przyrównany do treningu na piłce gimnastycznej. Zakwalifikowanie modeli compact i classic do pierwszej grupy nie oznacza, że nie można na nich pływać w więcej osób. Otóż można ale będzie to zadanie utrudnione przez ich mniejszą stabilność.

Modele wieloosobowe

Model comfort to z pewnością najbardziej wszechstronna z desek dostępnych w portfolio marki Uone. Ta deska pomieści od jednej do czterech osób. To jedyna w swoim rodzaju deska, która umożliwia łatwe jej przerobienie na kajak za pomocą krzesełek z zestawu i specjalnego wiosła z konwersją. Może posłużyć zarówno do treningu, łapania fali, pływania za motorówką, wspólnej wycieczki, łowienia ryb oraz wspólnej zabawy. Dzięki dwóm dodatkowym komorom jest deską bardzo stabilną, co minimalizuje ryzyko skąpania się i umożliwia korzystanie z tej deski w każdym wieku oraz o każdej porze roku. Co najważniejsze deska comfort tak jak wszystkie wcześniej wymienione modele mieści się w tym samym niewielkim plecaku marki Uone, który możemy zabrać ze sobą nawet na rower.

Ostatnią, a zarazem największa z desek Uone, jest model gigantic, który potrafi dostarczyć duży pakiet atrakcji. Można powiedzieć, że jest to deska integracyjna, w szerokim tego słowa znaczeniu. Rekomendowana jest wszelkim klubom sportowym, dużym rodzinom czy firmom poszukujących sposobu wspólnej integracji. Na tej jednostce przeprowadzisz trening dla 10 zawodników jednocześnie. Deska gigantic umożliwia spokojne rozegranie walki judo, jujitsu, zapasów, sumo. W przypadku potrzeby deska pomieści całą klasę przedszkolaków pragnących pobawić się we własnym gronie.

Zapraszamy do zakupu naszych produktów, zespół Uone

Podobne artykuły

X