Jakie deski sup polecamy?

Oczywiście niektórzy mogą stwierdzić, że jako producent desek pompowanych będziemy zachwalać ten rodzaj supów. W tym wpisie postaramy się być obiektywni i porównać wady i zalety obydwu konstrukcji.

Deski Twarde ich budowa oparta jest na styropianowym rdzeniu powleczonym kilkoma warstwami laminatu wykonanymi z żywicy epoksydowej, kewlaru, włókna: szklanego lub węglowego. Niewątpliwą zaletą desek twardych jest większa sztywność co przekłada się na szybkość jaką możemy osiągnąć na takiej jednostce. Jednak różnice w prędkości pomiędzy obydwoma rodzajami konstukcji nie są znaczące. Wadami deski twardej są rozmiary, do przewozu takiej jednostki niezbędny okaże się bagażnik dachowy lub przynajmniej mały bus. Deski twarde są również bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane upadkiem na twardą nawierzchnię. Porządne deski wykonane z laminatu są również odpowiednio droższe od porządnych desek pompowanych.

Deski pompowane ich budowa oparta jest na technologii drop-stitch, patrz zakładka technologia. Główną zaletą desek pompowanych jest ich mobilność, większość z modeli pompowanych mieści się w niewielkim plecaku, który możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce, dowolnym środkiem transportu (pociąg, tramwaj, rower, rolki, deskorolka, hoverboard, każdy samochód). Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem pompowanego supa jest jego elastyczność w przypadku upadku. Pompowana deska po upadku z dużej wysokości odbije się od ziemi i z pewnością nie ulegnie pęknięciu. Ważną cechą deski pompowanej jest większe bezpieczeństwo treningu, wyobraźmy sobie uderzenie gołą głową w deskę kompozytową oraz deskę pompowaną… Wadą deski ndamuchiwanej jest jej mniejsza sztywność w porównaniu do kompozytu. Cecha ta przekłada się na nieco słabsze osiągi podczas zawodów. 

Przed zakupem musisz przemyśleć. Czy potrzebujesz deskę do wyścigów, czy wolisz bezpieczną, uniwersalną oraz mobilną jednostkę? Czy może chcesz zakupić obie jednostki na raz? Dlatego odpowiedź na pytanie jakie deski sup polecamy zależy od Twoich preferencji!

zespół Uone

Pasy w judo | Co oznaczają i jak je zdobyć?

Poziom zaawansowania zawodnika w judo oceniany jest na podstawie koloru przywdziewanego pasa. Pasy w judo przeznaczone dla ucznia nazwane są kyu, a rozróżnia się je za pomocą różnych kolorów. Stopnie mistrzowskie, zwane Dan także posiadają swoją własną kolorystkę...
Co oznaczają pasy w judo
Pasy w judo

Gramatura judogi – co oznacza?

Rozpoczynając przygodę z judo należy rozpatrzyć wiele różnych aspektów (klub, ilość treningów, grupę treningową, czy wybór stroju do judo). Najczęściej zastanawiamy się do jakiego dojo chcemy dołączyć, nie myśląc o osprzęcie którego zakup zostawiamy na ostatni moment.
Gramatura judogi co to
co to jest gramatura judogi

Judogi a kimono – jaka jest różnica?

Twoje dziecko zainteresowało się światem judo i postanowiło, że chce rozpocząć treningi. W następnym więc kroku należy zakupić odpowiedni strój na zajęcia. Tutaj następuje jednak małe skonfundowanie – jedni mówią o kimonie do judo, inni rzucają tajemniczym określeniem „judogi”.
Judogi a kimono - różnica
Kimono a judogi - jaka różnica

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP
Przewiń na górę