CiekawostkiDeski sup

Jakie deski sup polecamy?

Jakie deski sup polecamy?

Oczywiście niektórzy mogą stwierdzić, że jako producent desek pompowanych będziemy zachwalać ten rodzaj supów. W tym wpisie postaramy się być obiektywni i porównać wady i zalety obydwu konstrukcji.

Deski Twarde ich budowa oparta jest na styropianowym rdzeniu powleczonym kilkoma warstwami laminatu wykonanymi z żywicy epoksydowej, kewlaru, włókna: szklanego lub węglowego. Niewątpliwą zaletą desek twardych jest większa sztywność co przekłada się na szybkość jaką możemy osiągnąć na takiej jednostce. Jednak różnice w prędkości pomiędzy obydwoma rodzajami konstrukcji nie są znaczące. Wadami deski twardej są rozmiary, do przewozu takiej jednostki niezbędny okaże się bagażnik dachowy lub przynajmniej mały bus. Deski twarde są również bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane upadkiem na twardą nawierzchnię. Porządne deski wykonane z laminatu są również odpowiednio droższe od porządnych desek pompowanych.

Deski pompowane ich budowa oparta jest na technologii drop-stitch, patrz zakładka technologia. Główną zaletą desek pompowanych jest ich mobilność, większość z modeli pompowanych mieści się w niewielkim plecaku, który możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce, dowolnym środkiem transportu (pociąg, tramwaj, rower, rolki, deskorolka, hoverboard, każdy samochód). Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem pompowanego supa jest jego elastyczność w przypadku upadku. Pompowana deska po upadku z dużej wysokości odbije się od ziemi i z pewnością nie ulegnie pęknięciu. Ważną cechą deski pompowanej jest większe bezpieczeństwo treningu, wyobraźmy sobie uderzenie gołą głową w deskę kompozytową oraz deskę pompowaną… Wadą deski nadmuchiwanej jest jej mniejsza sztywność w porównaniu do kompozytu. Cecha ta przekłada się na nieco słabsze osiągi podczas zawodów.

Przed zakupem musisz przemyśleć. Czy potrzebujesz deskę do wyścigów, czy wolisz bezpieczną, uniwersalną oraz mobilną jednostkę? Czy może chcesz zakupić obie jednostki na raz? Dlatego odpowiedź na pytanie jakie deski sup polecamy zależy od Twoich preferencji!

zespół Uone

Podobne artykuły

X