Jakie deski sup polecamy?

Oczywiście niektórzy mogą stwierdzić, że jako producent desek pompowanych będziemy zachwalać ten rodzaj supów. W tym wpisie postaramy się być obiektywni i porównać wady i zalety obydwu konstrukcji.

Deski Twarde ich budowa oparta jest na styropianowym rdzeniu powleczonym kilkoma warstwami laminatu wykonanymi z żywicy epoksydowej, kewlaru, włókna: szklanego lub węglowego. Niewątpliwą zaletą desek twardych jest większa sztywność co przekłada się na szybkość jaką możemy osiągnąć na takiej jednostce. Jednak różnice w prędkości pomiędzy obydwoma rodzajami konstukcji nie są znaczące. Wadami deski twardej są rozmiary, do przewozu takiej jednostki niezbędny okaże się bagażnik dachowy lub przynajmniej mały bus. Deski twarde są również bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane upadkiem na twardą nawierzchnię. Porządne deski wykonane z laminatu są również odpowiednio droższe od porządnych desek pompowanych.

Deski pompowane ich budowa oparta jest na technologii drop-stitch, patrz zakładka technologia. Główną zaletą desek pompowanych jest ich mobilność, większość z modeli pompowanych mieści się w niewielkim plecaku, który możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce, dowolnym środkiem transportu (pociąg, tramwaj, rower, rolki, deskorolka, hoverboard, każdy samochód). Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem pompowanego supa jest jego elastyczność w przypadku upadku. Pompowana deska po upadku z dużej wysokości odbije się od ziemi i z pewnością nie ulegnie pęknięciu. Ważną cechą deski pompowanej jest większe bezpieczeństwo treningu, wyobraźmy sobie uderzenie gołą głową w deskę kompozytową oraz deskę pompowaną… Wadą deski ndamuchiwanej jest jej mniejsza sztywność w porównaniu do kompozytu. Cecha ta przekłada się na nieco słabsze osiągi podczas zawodów. 

Przed zakupem musisz przemyśleć. Czy potrzebujesz deskę do wyścigów, czy wolisz bezpieczną, uniwersalną oraz mobilną jednostkę? Czy może chcesz zakupić obie jednostki na raz? Dlatego odpowiedź na pytanie jakie deski sup polecamy zależy od Twoich preferencji!

zespół Uone

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Judogi polecane przez Mistrza Świata Krzysztofa Wiłkomirskiego

Szukasz wyjątkowej judogi? Czegoś co wyróżni Cię na treningu i dodatkowo wytrzyma wielokrotne trudy treningów czy obozów? Dobrze trafiłeś - Uone to judogi polecane przez Mistrza Świata i brązowego medalistę ...
Judogi polecane przez Krzysztofa Wiłkomirskiego
Judogi polecane Hato Judo

Najlepsze judogi od marki Uone

Poszukujesz stroju do judo na zawody? A może Twoja pociecha idzie na pierwszy trening i chciałbyś zakupić strój idealny dla dziecka? Nie musisz szukać dalej! Wejdź do naszego sklepu i sprawdź najlepsze judogi od marki Uone! Co sprawia że są najlepsze? Cóż…
Najlepsze judogi dla klubów judo-Kolorowe judogi
Biała judogi czy niebieska judogi

Najtańsze judogi marki Uone

Twoja pociecha oznajmiła, że chce rozpocząć treningi judo. Pierwsze treningi wyglądały obiecująco, trzeba więc zacząć myśleć o kupnie stroju do judo. Przeglądając oferty dostępne w internecie zauważyłeś, że judogi są niestety droższe niż można by się tego spodziewać?
Najtańsze judogi marki Uone
Judogi tabela rozmiarów
Przewiń na górę