CiekawostkiJudogi

Judogi Adidas vs Uone

Judogi Adidas vs Uone

Szukasz stroju do judo na treningi lub zawody? Nie wiesz która marka jest najlepsza dla Ciebie? W tym krótkim artykule dowiesz się czym judogi Adidas różnią się od judog marki Uone!

Zapraszamy do lektury!

Judogi Adidas

Adidas jest niemiecką firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją butów, ubrań oraz akcesoriów (m.in. odzieży sportowej). Założył ją w 1924 roku Adolf Dassler, a później dołączył do niego starszy brat Rudolf. Firma początkowo nosiła nazwę Gebrüder Dassler Schuhfabrik, jednak w 1949 zmieniła nazwę na znany nam dzisiaj Adidas. Dzisiaj rozpoznawany jest jako największy producent odzieży sportowej w Europie i drugi największy na świecie – zaraz po Nike.

U większości trenujących judo kiedy temat rozmowy schodzi na stroje do judo na myśl przychodzi właśnie adidas. Jest to też marka, którą wielu zawodników wciąż wybiera podczas oficjalnych zawodów.

Jako, że oferta judog marki Adidas jest zdecydowanie szersza my porównamy tylko judogi z grupy Club oraz Training ze względu na możliwość ich bezpośredniego porównania z judogami marki Uone! Judogi Adidas w odróżnieniu do judog marki Uone wykonywane są ze specjalnego połączenia 55% bawełny i 45% poliestru, co tworzy naprawdę mocną jednak gorszą jakościowo mieszankę. Większość topowych producentów nie stosuje tak jak Uone domieszki poliestru, która być może wzmacnia sam strój jednak wpływa na jego jakość i żywotność. Tylko dzięki najwyższej jakości bawełnie można utrzymać świeżość i odpowiedni wygląd judogi przez lata.

Ponadto w odróżnieniu od naszego rodzimego producenta judogi marki Adidas w dwóch wyżej podanych gramaturach posiadają cieńsze spodnie, o których producent nie informuje na sklepach internetowych. Nie wiadomo zatem jaką dokładnie gramaturę posiadają spodnie Adidasa ale z pewnością nie jest to 270GSM dla judog 350GSM oraz 290GSM dla judog 500GSM jak w przypadku marki Uone.

Judogi marki Adidas występują tylko w dwóch kolorach niebieskim i białym, jak widać producent ten zdecydowanie specjalizuje się w judogach dla bardziej zaawansowanych adeptów judo!

Judogi Uone

Uone to polska marka oferująca sprzęt sportowy klasy premium mi. n.: stroje do sztuk walki oraz sprzęty do sportów wodnych (deski SUP, łodzie RIB, wodne place zabaw). Specjalizująca się w wybranych kategoriach produktowych marka  dba o najwyższą jakość wszystkich swoich produktów. Judogi, oczywiście, nie stanowią tu wyjątku.

Specjalnością marki Uone są judogi dziecięce. Wykonane ze 100% bawełny i wzmacniane w odróżnieniu do cieńszych judog adidasa na kolanach. Judogi od Uone dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych (standardowym białym, niebieskim, turkusowym i różowym). Stroje te podobnie jak Adidas dostępne są też w dwóch gramaturach (350gsm i 500gsm) oraz w dziewięciu rozmiarach (100cm do 180cm).

Jeśli natomiast chciałbyś urozmaicić swój strój, możesz to zrobić dzięki możliwości pełnej personalizacji. Czy to śmieszna naszywka, backnumber czy plastron – wszystko to oferujemy podczas zakupu judogi.

Tak jak wspomniano powyżej judogi marki Uone to 100% bawełna, grubsze spodnie wzmocnione na kolanach, czy też dużo więcej wariantów kolorystycznych.

Które wybrać?

Zapewne stoisz przed pierwszym zakupem stroju do judo i zastanawiasz się którą markę wybrać? Z jednej strony Adidas jest sprawdzoną, międzynarodową firmą z której produktów korzystają miliony ludzi. Z drugiej strony jednak jest to marka która nie specjalizuje się stricte w produkcji judog, tylko odzieży sportowej ogółem i nie koniecznie utożsamiana jest z najwyższą jakością. Marka Uone natomiast jest rodzimą, polską marką, której specjalnością m.in. są stroje do judo. W szczególności judogi dla dzieci. Ponadto po zasięgnięciu opinii na rynku można uznać, że judogi w klasie 350GSM i 500GSM marki Uone są zdecydowanie lepszej jakości niż ich odpowiednicy z Adidasa, który w tych przypadkach wydaje się zaniżać koszty produkcji ze względu na niższe rynkowe ceny judog dziecięcych.

Podsumowanie

Którą markę więc wybrać? Ostateczna decyzja należy do Ciebie. Jeśli poszukujesz judogi dla osoby dorosłej, Adidas jest dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem. Jeśli jednak szukasz stroju dla swojej pociechy, dostępnego w różnych kolorach oraz z możliwością personalizacji, zapraszamy do sprawdzenia oferty marki Uone!

Jeśli masz więcej pytań odnośnie strojów do judo, zapraszamy do kontaktu przez naszego maila: uone@road24.pl.

Znajdziesz nas też na Allegro, facebooku, twitterze i instagramie!

Podobne artykuły

X