Korzyści z pływania na supie

Jak powszechnie wiadomo korzyści z pływania na supie są wymierne. Oprócz różnorodnych zalet takich jak: możliwość bezpiecznego eksplorowania wszelkich akwenów wodnych w pozycji wyprostowanej, możliwość opalenia ciała podczas treningu, czy możliwość doskonalenia zmysłu równowagi niesie ze sobą korzyści stricte zdrowotne, wiążące się z organicznym rozwojem i rozbudową znacznej liczby mięśni, w części uwidocznionych na poniższej fotografii. 

Tak jak napotkanego pierwszy raz człowieka poznaje się od stóp do głowy, tak i my omówimy pracujące podczas wysiłku na desce z wiosłem mięśnie zaczynając od tych położonych w dolnej partii organizmu ludzkiego, a kończąc na mięśniach położonych najwyżej. W tym wpisie ograniczyliśmy się do omówienia najważniejszych, a na pewno najbardziej widocznych muskułów występujących w ciele człowieka. Jak wspomniano powyżej stanie na desce umieszczonej na wodzie implikuje za sobą konieczność utrzymywania równowagi. Konieczny do utrzymywania równowagi jest z pewnością jej zmysł, a także odpowiednia praca nóg. To właśnie uwidocznione na poniższej fotografii mięśnie łydek oraz ud odpowiadają w głównej mierze za poprawną pozycję na desce sup. W przypadku pracy wykonywanej przez mięśnie nóg należy również wspomnieć, że pływanie na desce sup wzmacnia mięśnie głębokie! Ponadto obudowując również stawy kolanowe, tak bardzo narażone na różnego rodzaju przeciążenia oraz kontuzje.

Generalnie deskę z wiosłem napędzamy siłą własnych mięśni i właśnie przy ruchu pagajem zaczynają pracować górne partie mięśni naszego organizmu. Od mięśni barków, klatki piersiowej przez mięśnie czworoboczne pleców po mięśnie brzucha, które pracują przy skręcaniu ciała podczas ruchu wiosłem. Jak można zaobserwować spectrum mięśni, które poddawane są wysiłkowi podczas pływania na supie jest bardzo szerokie. Z pewnością te uwidocznione przez nas to nie wszystkie stymulowane do pracy podczas pływania na supie. Mamy zatem nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu i Ty zaczniesz swoją przygodę z deską sup.

Serwis rowerowy by Uone – jakie usługi oferujemy?

Masz problem z rowerem? Chciałbyś wymienić stare elementy? A może zbliża się data kolejnego przeglądu Twojego jednośladu? Z pomocą przybywa serwis rowerowy by Uone w Poznaniu! Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!
Serwis rowerów elektrycznych w Poznaniu
Rower elektryczny czy samochód

Serwis rowerów elektrycznych w Poznaniu – Uone zaprasza!

Serwis rowerów elektrycznych to miejsce, gdzie pasjonaci jazdy na dwóch kółkach znajdą fachową pomoc w utrzymaniu i naprawie swojego pojazdu. W Poznaniu istnieje wiele takich miejsc. Już od tego roku, do tego grona dołączamy także my!
Serwis rowerów elektrycznych w Poznaniu
Rowery elektryczne hybrydowe

Jak ubrać się na rower elektryczny w zimie?

Jechać czy nie jechać – może stoisz właśnie przed tym pytaniem, wyglądając przez okno i widząc zaspy śniegu. Wiadomym jest, że „ciepły” sezon rowerowy kończy się zazwyczaj gdzieś z końcem jesieni. Czy to jednak całkowicie skreśla Twoje szansę na zimową przejażdżkę e-bike?
Rower elektryczny w zimie
Uone zima

Rower elektryczny zimą: gdzie i jak przechowywać?

Na dworze śnieg, mróz i lód! Jeśli nie jest to nasz jedyny środek transportu to większości z nas nie w głowie wycieczki rowerowe. Gdzie i jak więc przechować swój rower elektryczny zimą? Czy wymaga on specjalnego miejsca do „zimowania?
Rower elektryczny zimą
Rower elektryczny - czy warto kupić

Hub-drive czy Mid-drive: co lepsze?

Kiedy rozpoczynasz poszukiwania idealnego roweru elektrycznego natłok internetowej wiedzy, którą powinieneś przyswoić przed zakupem ebike’a doprowadza Cię do białej gorączki! Z tak olbrzymią liczbą informacji stajesz przed kolejnym wyzwaniem: wybrać napęd hub-drive czy mid-drive? Który jest lepszy?
Hub-drive czy mid-drive
Czy warto kupić rower elektryczny
Przewiń na górę