Krzysztof Wiłkomirski Mistrzem Świata!

Co się odwlecze to nie uciecze…

Padnij siedem razy powstań osiem…

Zwycięstwo jest dla tych, którzy są gotowi zapłacić jego cenę…

Co łączy te piękne maksymy – otóż jest to Krzysztof Wiłkomirski mogącego z dumą przez kolejny rok nosić tytuł Mistrza Świata w judo kategorii wagowej 73kg. W trakcie zawodniczej kariery Wiłek stawał na trzecim miejscu podium światowego czempionatu w judo w Monachium już w wieku 21 lat, powtarzając ten sukces na mistrzstwach starego kontynentu 2 lata później, wówczas wszsycy pewnie myśleliśmy, że kariera tego znakomitego judoki przepełniona będzie światowymi sukcesami i właśnie teraz doczekalismy się jej zwieńczenia w postaci medalu z najcenniejszego kruszca – Mistrzostw Świata Judo weteranów w Marakech 2019!

Pewnie znajdą się osoby, które stwierdzą, że to tylko weterani i to nie to samo co zawodowa kariera, my jednak sądzimy iż nie ma końca w uczeniu się judo i weterani nie rzadko potrafią zaskoczyć wytrenowanych młodzieńców co Wiłek również udowodnił na Mistrzostwach Polski w judo już po skończeniu swojej zawodowej kariery, grubo po trzydziestce (lata 2014-2016). Potwierdzeniem poziomu Mistrzostw Świata w Marakech jest zdjęcie, które załaczamy, gdzie Wiłek pozuje z dwójką Azerów, którzy tak jak on piastowali miejsca na najniższym stopniu podium podczas Mistrzostw Świata w judo 2001, w kategoriach 81kg – Elkhan Rajabli oraz 90kg – Rasul Salimov. Tak więc Mistrzostwa Świata weteranów to niesamowity poziom i jeszcze większy stopień trudności, ponieważ w wieku 40 lat, a czasami nawet większym dużo ciężej o motywacje aniżeli w wieku dwudziestu kilku lat.

Faktem, na który warto zwrócić również uwagę jest prawdziwa wojownicza dusza Krzysztofa Wiłkomirskiego, który pomimo tego, że w przeddzień zawodów odnowił sobie kontuzje mięśniową postanowił wyjść na matę i zrobił to w mistrzowskim stylu.

Co ciekawe w przyszłym roku Mistrzostwa Świata weteranów w judo odbędą się w Krakowie, a nasz wpis podsumowujemy wydatnymi słowami naszego nowego Mistrza Świata w judo, który nie ogląda się za siebie, a patrzy w przyszłość:

Czy Wiłek wystartuje jeszcze na MŚ?

„I wiecie co? Za rok też wystartuje, bo mi się spodobało i będę to robił tak długo aż będę miał na to ochotę. A im bardziej będziecie to krytykować tym większą będę miał satysfakcję, że się miotacie w swojej nienawiści i zazdrości. I pewnie bardzo wam to nie pasuje i będziecie to bardzo przeżywać, ale ja zamierzam się cieszyć życiem.

„Powtarzajcie mi, że nie dam rady – a zajdę wyżej niż planowałem. I na koniec zrobię to kilka razy”

Wielkie gratulacje Mistrzu!

Rower elektryczny – czy warto go kupić?

Jeśli kliknąłeś na tytuł tego artykułu, z pewnością zastanawiasz się nad inwestycją w rower elektryczny. Czy warto go jednak kupić? Zapewne widząc ceny niektórych modeli, Twój entuzjazm zdecydowanie zmalał. Pozwól więc, że pomożemy Ci w dokonaniu ostatecznego wyboru.
Czy warto kupić rower elektryczny
Rower elektryczny - czy warto kupić

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Judogi polecane przez Mistrza Świata Krzysztofa Wiłkomirskiego

Szukasz wyjątkowej judogi? Czegoś co wyróżni Cię na treningu i dodatkowo wytrzyma wielokrotne trudy treningów czy obozów? Dobrze trafiłeś - Uone to judogi polecane przez Mistrza Świata i brązowego medalistę ...
Judogi polecane przez Krzysztofa Wiłkomirskiego
Judogi polecane Hato Judo

Najlepsze judogi od marki Uone

Poszukujesz stroju do judo na zawody? A może Twoja pociecha idzie na pierwszy trening i chciałbyś zakupić strój idealny dla dziecka? Nie musisz szukać dalej! Wejdź do naszego sklepu i sprawdź najlepsze judogi od marki Uone! Co sprawia że są najlepsze? Cóż…
Najlepsze judogi dla klubów judo-Kolorowe judogi
Biała judogi czy niebieska judogi
Przewiń na górę