Krzysztof Wiłkomirski Mistrzem Świata!

Co się odwlecze to nie uciecze…

Padnij siedem razy powstań osiem…

Zwycięstwo jest dla tych, którzy są gotowi zapłacić jego cenę…

Co łączy te piękne maksymy – otóż jest to Krzysztof Wiłkomirski mogącego z dumą przez kolejny rok nosić tytuł Mistrza Świata w judo kategorii wagowej 73kg. W trakcie zawodniczej kariery Wiłek stawał na trzecim miejscu podium światowego czempionatu w judo w Monachium już w wieku 21 lat, powtarzając ten sukces na mistrzstwach starego kontynentu 2 lata później, wówczas wszsycy pewnie myśleliśmy, że kariera tego znakomitego judoki przepełniona będzie światowymi sukcesami i właśnie teraz doczekalismy się jej zwieńczenia w postaci medalu z najcenniejszego kruszca – Mistrzostw Świata Judo weteranów w Marakech 2019!

Pewnie znajdą się osoby, które stwierdzą, że to tylko weterani i to nie to samo co zawodowa kariera, my jednak sądzimy iż nie ma końca w uczeniu się judo i weterani nie rzadko potrafią zaskoczyć wytrenowanych młodzieńców co Wiłek również udowodnił na Mistrzostwach Polski w judo już po skończeniu swojej zawodowej kariery, grubo po trzydziestce (lata 2014-2016). Potwierdzeniem poziomu Mistrzostw Świata w Marakech jest zdjęcie, które załaczamy, gdzie Wiłek pozuje z dwójką Azerów, którzy tak jak on piastowali miejsca na najniższym stopniu podium podczas Mistrzostw Świata w judo 2001, w kategoriach 81kg – Elkhan Rajabli oraz 90kg – Rasul Salimov. Tak więc Mistrzostwa Świata weteranów to niesamowity poziom i jeszcze większy stopień trudności, ponieważ w wieku 40 lat, a czasami nawet większym dużo ciężej o motywacje aniżeli w wieku dwudziestu kilku lat.

Faktem, na który warto zwrócić również uwagę jest prawdziwa wojownicza dusza Krzysztofa Wiłkomirskiego, który pomimo tego, że w przeddzień zawodów odnowił sobie kontuzje mięśniową postanowił wyjść na matę i zrobił to w mistrzowskim stylu.

Co ciekawe w przyszłym roku Mistrzostwa Świata weteranów w judo odbędą się w Krakowie, a nasz wpis podsumowujemy wydatnymi słowami naszego nowego Mistrza Świata w judo, który nie ogląda się za siebie, a patrzy w przyszłość:

Czy Wiłek wystartuje jeszcze na MŚ?

„I wiecie co? Za rok też wystartuje, bo mi się spodobało i będę to robił tak długo aż będę miał na to ochotę. A im bardziej będziecie to krytykować tym większą będę miał satysfakcję, że się miotacie w swojej nienawiści i zazdrości. I pewnie bardzo wam to nie pasuje i będziecie to bardzo przeżywać, ale ja zamierzam się cieszyć życiem.

„Powtarzajcie mi, że nie dam rady – a zajdę wyżej niż planowałem. I na koniec zrobię to kilka razy”

Wielkie gratulacje Mistrzu!

Pasy w judo | Co oznaczają i jak je zdobyć?

Poziom zaawansowania zawodnika w judo oceniany jest na podstawie koloru przywdziewanego pasa. Pasy w judo przeznaczone dla ucznia nazwane są kyu, a rozróżnia się je za pomocą różnych kolorów. Stopnie mistrzowskie, zwane Dan także posiadają swoją własną kolorystkę...
Co oznaczają pasy w judo
Pasy w judo

Gramatura judogi – co oznacza?

Rozpoczynając przygodę z judo należy rozpatrzyć wiele różnych aspektów (klub, ilość treningów, grupę treningową, czy wybór stroju do judo). Najczęściej zastanawiamy się do jakiego dojo chcemy dołączyć, nie myśląc o osprzęcie którego zakup zostawiamy na ostatni moment.
Gramatura judogi co to
co to jest gramatura judogi

Judogi a kimono – jaka jest różnica?

Twoje dziecko zainteresowało się światem judo i postanowiło, że chce rozpocząć treningi. W następnym więc kroku należy zakupić odpowiedni strój na zajęcia. Tutaj następuje jednak małe skonfundowanie – jedni mówią o kimonie do judo, inni rzucają tajemniczym określeniem „judogi”.
Judogi a kimono - różnica
Kimono a judogi - jaka różnica

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP
Przewiń na górę