CiekawostkiJudogi

Najtańsze judogi marki Uone

Najtańsze judogi marki Uone

Twoja pociecha oznajmiła, że chce rozpocząć treningi judo. Pierwsze treningi wyglądały obiecująco, trzeba więc zacząć myśleć o kupnie stroju do judo. Przeglądając oferty dostępne w internecie zauważyłeś, że judogi są niestety droższe niż można by się tego spodziewać?  Co więc zrobić dalej, jeśli musisz zmieścić się w ścisłym budżecie?

Najtańsze judogi marki Uone nadciągają z pomocą! Nie jesteś jednak przekonany? Przeczytaj poniższy artykuł – dowiedz się czemu judogi są takie drogie i dlaczego warto wybrać te najtańsze stroje marki Uone!

Dlaczego judogi są stosunkowo drogie?

Każdy kto zamierza trenować judo na poważnie wie, że podczas całej kariery czeka go niejeden moment zakupu uniformu, tzw. judogi. W momencie tym zaczynają się poszukiwania „najlepszej”, „najbardziej polecanej” i oczywiście „najtańszej” judogi. Tutaj może nastąpić też pierwsze rozczarowanie – judogi są często droższe, niż mogłoby się pierwotnie wydawać, dlaczego?

Pierwszym winowajcą wysokiej ceny jest oczywiście materiał. Judogi zrobione są zazwyczaj z bawełny lub bawełny z niewielką domieszką polisteru. Jak wiadomo bawełna jest jednym z porządniejszych materiałów używanym do produkcji ciuchów. Bawełna zapewnia tak samo dużą wytrzymałość, dodatkowo jest hipoalergiczna oraz zapewnia świetną wentylację stąd też jej znaczący wpływ na cenę całego stroju.

Drugim czynnikiem jest koszt produkcji samego stroju – zakup materiału, przygotowanie wykroju, szycie grubego i trudnego w obróbce materiału, znakowanie w postaci haftów, backnumberów czy wyszywanie pagonów itd. wszystko podbija cenę judogi w górę.

Trzecim czynnikiem jest marka i jakość produktu  – wiadomo, że renomowane marki mogą liczyć sobie więcej za judogę, niż małe, lokalne firmy niekoniecznie przykładające wagę do jakości. Czy to oznacza że stroje z mniej znanych przedsiębiorstw są złej jakości? Niekoniecznie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o jakości stroju warto rozejrzeć się po istniejących opiniach o firmie. Często małe przedsiębiorstwa niczym nie ustępują gigantom przemysłowym, a wyższa cena produktu w tych drugich to po prostu „podatek od popularności”.

Czy warto inwestować w tanią judogę?

Zadajesz sobie pewnie pytanie: czy warto inwestować w tanią judogę? Cóż – to zależy.

Jeśli decydujesz się na zakup judogi w ścisłym budżecie, pamiętaj żeby dokładnie zbadać dostępne opcje. Czy dany producent posiada dobre opinie? Czy umieścił w opisie materiał, z którego uszyta została judoga? Czy podaje parametry takie jak gramatura? Czy przyjmuje zwroty?

Na te wszystkie pytania powinieneś znaleźć odpowiedź przed zakupem. Judoga może być tania ale ważne aby była wykonana z trwałego materiału, który pozwala skórze oddychać. Dobrze jeśli producent przyjmuje zwroty lub wymiany w razie, gdyby strój okazał nie odpowiedni.

Jeśli natomiast zdecydujesz się zakupić pierwszą-lepszą najtańszą judogę bez uprzedniego sprawdzenia tych informacji, możesz się szybko rozczarować.

Najtańsze judogi od marki Uone

Jeśli poszukujesz taniej judogi dobrej jakości, zapraszamy do sklepu Uone! Jesteśmy marką specjalizującą się zarówno w sprzęcie do sportów wodnych jak i strojach do sztuk walki.

W naszym sklepie znajdziesz propozycje tradycyjnych białych, niebieskich a także kolorowych judog! Jeśli kupujesz strój dla swojego dziecka, możesz też pokusić się o modele specjalne wykonane z dodatkowym znakowaniem dla chłopców lub dla dziewczynek.

Jednakże jeśli zależy Ci na najtańszej judodze najwyższej jakości, proponujemy Ci model naszej judogi bez worka w zestawie. Czym różni się on od standardowej judogi marki Uone?

Przede wszystkim są jest to model z pierwszej partii produkcyjnej judog wyprodukowanych przez markę Uone. Nie oznacza to oczywiście gorszej jakości – podstawową różnicą między nowymi a „starszymi” judogami jest rozmiarówka. Otóż wszystkie stroje bez worka są nieco większe, niż sugeruje metka. Oznacza to, że rozmiar 120cm będzie wypadał jak 135 lub nawet 140cm. Ta informacja jest oczywiście umieszczona w naszej ofercie z najtańszymi judogami. Wystarczy jednak dokładnie zmierzyć siebie bądź dziecko, i mając w pamięci że dane modele są większe o ok. półtora rozmiaru, wybrać odpowiedni. Polecamy też przed zakupem kierować się tabelą rozmiarów umieszczoną przy każdej ofercie w naszym sklepie. Kupując starsze modele judog marki Uone możesz zaoszczędzić nawet 90 zł zyskując w zamian wytrzymały, świetny jakościowo strój do judo!

Podsumowanie

W tym krótkim artykule przedstawiliśmy co składa się na cenę judogi i czy warto zainwestować w opcje tańsze. Mamy nadzieję, że usprawiedliwiliśmy nierzadko wysoką cenę stroju do judo, ale jednocześnie przedstawiliśmy alternatywę „budżetową” od marki Uone, która wciąż będą wstanie posłużyć dłużej, niż jeden sezon.

Tym samym zapraszamy serdecznie do naszego sklepu internetowego – na pewno znajdziecie tam judogę dla siebie! Jeśli natomiast macie więcej pytań odnośnie tańszych modeli naszych strojów, zapraszamy do kontaktu przez maila: uone@road24.pl.

Znajdziesz nas też na Allegro, facebooku, twitterze i instagramie!

Podobne artykuły

X