Nowy sezon, nowa technologia desek sup

Z roku na rok rozwijamy swoją markę sprzętu sportowego nie zapominając o nowinkach technologicznych. Celem wyróżnienia się na Polskim rynku pompowanych desek z wiosłem „SUP” postanowiliśmy wprowadzić Nasze flagowe modele w całkiem nowej technologii, a jakiej o tym w poniższym wpisie!

Nowa technologia desek sup – ULT bo tak ją nazwaliśmy swoją nazwę wzięła od zalet którymi się wyróżnia na tle konkurencyjnych rozwiązań.  Określenie ULT pochodzi również od nazwy, nie inaczej Naszej marki oczywiście. Ultra light technology lub Uone light technology wprowadzamy od początku sezonu 2020 w 4 Naszych jednostkach, którymi będą:

  • Deska sup Uone Versatile 10’6”,
  • Sup Uone Viper 14’,
  • Deska sup Uone Wanderer 13’2”,
  • Sup Uone compact 12’6”.

Co zmieni, ta nowa technologia?

Dobrze ale w czym technologia ULT różni się od standardowej technologii drop-stitch double layer?

  • Po pierwsze to różnica w wadze, która wynosi ca. 20% na korzyść technologii ULT,
  • Po drugie technologia ULT nadaje desce dodatkowej sztywności, która jest wynikiem zastosowania innowacyjnego układu włókien we wnętrzu deski.

Skąd ta sztywność zapytacie. Otóż bazując na dobrze znanej w dzisiejszym świecie technologii zastrzałów, które z całą pewnością usztywniają konstrukcje niejednej więźby dachowej czy usztywniały niegdyś konstrukcje skrzydeł w samolotach zastosowaliśmy we wnętrzu powyżej wymienionych desek sup skośne włókna typu drop-stitch. Stąd też wynika 20% różnica w wadze, ponieważ ze względu na większa sztywność takiej konstrukcji ilość włókien znajdujących się w środku może zostać zredukowana przy jednoczesnym usztywnieniu konstrukcji.

Deski te oczywiście wzmocniliśmy na zewnątrz dodatkową, drugą warstwą materiału PVC klejoną do bazowego materiału i zgrzewaną maszynowo. Klej Naszym zdaniem jest trzecią warstwą, z której rezygnacja prowadzi w skutkach do uszczuplenia materiału. Mniejsza ilość warstw to większe prawdopodobieństwa przebicia lub rozdarcia w momencie nadmiernej eksploatacji. Tak więc jak widać technologia zgrzewania desek – MSL to nie jedyny sposób na zmniejszenie wagi Supów.

Jeżeli i Ty chcesz wyróżnić się na rynku i posiadać sztywnego supa w ultra lekkiej technologii to skontaktuj się z Nami!

P.S.

Z pewnością będziecie mogli docenić różnicę w technologii po testach, które postaramy się opublikować oficjalnie podczas sezonu letniego 2020.

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP

Polski producent desek SUP

Zastanawiasz się gdzie zakupić swoją pierwszą deskę SUP? Na rynku dostępnych jest wiele modeli ale Ty szukasz czegoś od rodzimego producenta? Dobrze trafiłeś! Marka Uone to polski producent desek SUP i innego sprzętu sportowego! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skąd wzięła się nazwa naszej marki?
Polski producent desek SUP
Polska marka

Deska SUP z psem

Nauka paddleboardingu z psem jest świetnym sposobem na wspólne cieszenie się świeżym powietrzem ze swoim włochatym przyjacielem. Jednakże zabranie najlepszego przyjaciela na deskę wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać – szczególnie, jeśli robisz to po raz pierwszy.
Deska SUP z psem
Pies na desce SUP

Deska SUP: Kup nową deskę – oddaj starą w rozliczeniu!

Twój stary sup uległ zniszczeniu? Szukasz czegoś nowego, a stary model chciałeś wyrzucić? Poczekaj! Nie warto zaśmiecać środowiska! Starą deskę przynieś do nas, a za dodatkową dopłatą wybierz zupełnie nowy model z marki Uone lub Super!
Deska SUP kup nową oddaj starą
Deska SUP kup nową oddaj starą
Przewiń na górę