Deski sup

Nowy sezon, nowa technologia desek sup

Nowy sezon, nowa technologia desek sup

Z roku na rok rozwijamy swoją markę sprzętu sportowego nie zapominając o nowinkach technologicznych. Celem wyróżnienia się na Polskim rynku pompowanych desek z wiosłem „SUP” postanowiliśmy wprowadzić Nasze flagowe modele w całkiem nowej technologii, a jakiej o tym w poniższym wpisie!

Nowa technologia desek sup – ULT bo tak ją nazwaliśmy swoją nazwę wzięła od zalet którymi się wyróżnia na tle konkurencyjnych rozwiązań.  Określenie ULT pochodzi również od nazwy, nie inaczej Naszej marki oczywiście. Ultra light technology lub Uone light technology wprowadzamy od początku sezonu 2020 w 4 Naszych jednostkach, którymi będą:

  • Deska sup Uone Versatile 10’6”,
  • Sup Uone Viper 14’,
  • Deska sup Uone Wanderer 13’2”,
  • Sup Uone compact 12’6”.

Co zmieni, ta nowa technologia?

Dobrze ale w czym technologia ULT różni się od standardowej technologii drop-stitch double layer?

  • Po pierwsze to różnica w wadze, która wynosi ca. 20% na korzyść technologii ULT,
  • Po drugie technologia ULT nadaje desce dodatkowej sztywności, która jest wynikiem zastosowania innowacyjnego układu włókien we wnętrzu deski.

Skąd ta sztywność zapytacie. Otóż bazując na dobrze znanej w dzisiejszym świecie technologii zastrzałów, które z całą pewnością usztywniają konstrukcje niejednej więźby dachowej czy usztywniały niegdyś konstrukcje skrzydeł w samolotach zastosowaliśmy we wnętrzu powyżej wymienionych desek sup skośne włókna typu drop-stitch. Stąd też wynika 20% różnica w wadze, ponieważ ze względu na większa sztywność takiej konstrukcji ilość włókien znajdujących się w środku może zostać zredukowana przy jednoczesnym usztywnieniu konstrukcji.

Deski te oczywiście wzmocniliśmy na zewnątrz dodatkową, drugą warstwą materiału PVC klejoną do bazowego materiału i zgrzewaną maszynowo. Klej Naszym zdaniem jest trzecią warstwą, z której rezygnacja prowadzi w skutkach do uszczuplenia materiału. Mniejsza ilość warstw to większe prawdopodobieństwa przebicia lub rozdarcia w momencie nadmiernej eksploatacji. Tak więc jak widać technologia zgrzewania desek – MSL to nie jedyny sposób na zmniejszenie wagi Supów.

Jeżeli i Ty chcesz wyróżnić się na rynku i posiadać sztywnego supa w ultra lekkiej technologii to skontaktuj się z Nami!

P.S.

Z pewnością będziecie mogli docenić różnicę w technologii po testach, które postaramy się opublikować oficjalnie podczas sezonu letniego 2020.

 

Podobne artykuły

X