Nowy sezon, nowa technologia desek sup

Z roku na rok rozwijamy swoją markę sprzętu sportowego nie zapominając o nowinkach technologicznych. Celem wyróżnienia się na Polskim rynku pompowanych desek z wiosłem „SUP” postanowiliśmy wprowadzić Nasze flagowe modele w całkiem nowej technologii, a jakiej o tym w poniższym wpisie!

Nowa technologia desek sup – ULT bo tak ją nazwaliśmy swoją nazwę wzięła od zalet którymi się wyróżnia na tle konkurencyjnych rozwiązań.  Określenie ULT pochodzi również od nazwy, nie inaczej Naszej marki oczywiście. Ultra light technology lub Uone light technology wprowadzamy od początku sezonu 2020 w 4 Naszych jednostkach, którymi będą:

  • Deska sup Uone Versatile 10’6”,
  • Sup Uone Viper 14’,
  • Deska sup Uone Wanderer 13’2”,
  • Sup Uone compact 12’6”.

Co zmieni, ta nowa technologia?

Dobrze ale w czym technologia ULT różni się od standardowej technologii drop-stitch double layer?

  • Po pierwsze to różnica w wadze, która wynosi ca. 20% na korzyść technologii ULT,
  • Po drugie technologia ULT nadaje desce dodatkowej sztywności, która jest wynikiem zastosowania innowacyjnego układu włókien we wnętrzu deski.

Skąd ta sztywność zapytacie. Otóż bazując na dobrze znanej w dzisiejszym świecie technologii zastrzałów, które z całą pewnością usztywniają konstrukcje niejednej więźby dachowej czy usztywniały niegdyś konstrukcje skrzydeł w samolotach zastosowaliśmy we wnętrzu powyżej wymienionych desek sup skośne włókna typu drop-stitch. Stąd też wynika 20% różnica w wadze, ponieważ ze względu na większa sztywność takiej konstrukcji ilość włókien znajdujących się w środku może zostać zredukowana przy jednoczesnym usztywnieniu konstrukcji.

Deski te oczywiście wzmocniliśmy na zewnątrz dodatkową, drugą warstwą materiału PVC klejoną do bazowego materiału i zgrzewaną maszynowo. Klej Naszym zdaniem jest trzecią warstwą, z której rezygnacja prowadzi w skutkach do uszczuplenia materiału. Mniejsza ilość warstw to większe prawdopodobieństwa przebicia lub rozdarcia w momencie nadmiernej eksploatacji. Tak więc jak widać technologia zgrzewania desek – MSL to nie jedyny sposób na zmniejszenie wagi Supów.

Jeżeli i Ty chcesz wyróżnić się na rynku i posiadać sztywnego supa w ultra lekkiej technologii to skontaktuj się z Nami!

P.S.

Z pewnością będziecie mogli docenić różnicę w technologii po testach, które postaramy się opublikować oficjalnie podczas sezonu letniego 2020.

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP

Polski producent desek SUP

Zastanawiasz się gdzie zakupić swoją pierwszą deskę SUP? Na rynku dostępnych jest wiele modeli ale Ty szukasz czegoś od rodzimego producenta? Dobrze trafiłeś! Marka Uone to polski producent desek SUP i innego sprzętu sportowego! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skąd wzięła się nazwa naszej marki?
Polski producent desek SUP
Polska marka
Przewiń na górę