Marka Uone Historia

O marce

Skoro trafiliście Państwo do zakładki o marce to z pewnością zainteresowaliście się trochę historią Naszej marki. Tak więc w miejscu tym pozwolimy sobie nieco przybliżyć kalendarium marki Uone, a wszystko zaczęło się w roku.

2016

 

kiedy to po długich namysłach w gronie najbliższych współpracowników firmy AT Road sp. z o. o. – właściciela marki wymyślilśmy Naszą nazwę. Skąd ten pomysł? Otóż, wersji nazw poddanych dyskusji było dość sporo, aczkolwiek zamysł był jeden krótko, zwięźle i na temat. Jesteśmy polską marką stąd też odwołanie w Naszej nazwie do Ułana, dobrze znanej w Naszym kraju formacji wojskowej. Tak więc jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości jak czytać Naszą nazwę to pierwszy najczęściej podkreślony element nazwy „U” czytamy po polsku, resztę po angielsku. Nazwa taka w założeniach ma pomóc w przyszłej ekspansji na rynki zagraniczne.

W 2016 roku wyprodukowaliśmy również pierwsze wersje Naszych desek, które były premierowym produktem sygnowanym marką Uone. Były to modele compact, classic, comfort oraz gigantic. 

2017

 

W roku 2017 rozpoczęliśmy już „masową” produkcje desek sup pod marką Uone zachwoując 4 w/w modele, które pomyślnie przeszły faze testów. Skala produkcji odbiegała znacząco od obecnej. Aczkolwiek nie od razu Rzym zbudowano i małymi krokami podążaliśmy do światełka w tunelu, które nierzadko widzieliśmy tylko my.

2017 stał też pod znakiem pierwszych nawiązywanych kontaktów, sprzedaży oraz testów naszych desek. Te ostatnie odbywały się podczas naszych pobytów w renomowanych miejscach, z którymi współpracujemy od samego początku do dziś dzień!

2018

 

Z początkiem 2018 roku przeprowadziliśmy pierwsze testy strojów do judo, o czym mało kto wie. Jednak jakość strojów rozminęła się z Naszymi oczekiwaniami i wprowadzenie kolejnego produktu musieliśmy odłożyć na dalszy okres. 

2018 rok stał też pod znakiem ulepszania i dopracowywania Naszych desek, w których wprowadziliśmy mi. n.:

  • plastikowy dziób w modelu compact, umożliwiający aerodynamiczną pracę deski na wodzie,
  • gwint umożliwiający zamontowanie żagla do windsurfingu w modelu classic,

Testowaliśmy również pierwsze wersje niezbyt udanych jeszcze desek budżetowych, aczkolwiek co się odwlecze to nie uciecze…

W 2018 roku wyprodukowaliśmy również Naszą pierwszą pompowaną, wodną zjeżdżalnię. Zjeżdżalnia ta przez kilka lat używana była z powodzeniem na eventach marketingowych i niewątpliwie przyczyniła się do rozwoju marki Uone.

Pod koniec 2018 roku zakończyliśmy również pomyślnie fazę testów strojów do judo i wyprodukowaliśmy pierwszą próbną dużą partię judog, która przypłynęła do Nas w roku

2019

 

który to był rokiem rekordowym pod względem wprowadzonych nowości, przychodów, sprzedaży, nawiązanych kontaktów… ale może wróćmy do początku.

Wiosną nawiązywaliśmy i odświeżaliśmy swoje kontakty w świecie judo przygotowując się na  jesienną ekspansje na tym rynku, mającą na celu wprowadzenie kolejnej, masowej już partii Naszych judog. 2019 stał także pod znakiem parków wodnych, z powodzeniem wprowadzonych i sprzedanych do 8 miejsc w całym kraju! W roku tym odświeżyliśmy również znacznie ofertę Naszych supów. Wprowadziliśmy nową żółtą kolorystykę, która obejmowała 4 modele (Viper, Versatile, Wanderer i Windsurf). W 2019 pod marką Uone wprowadziliśmy również do sprzedaży łodzie hybrydowe typu RIB. Był to niewątpliwie rok największych sukcesów w Naszej krótkiej historii i z optymizmem weszliśmy w nowy rok.

2020

 

Pierwszy kwartał tego roku upłynął pod znakiem ugruntowywania pozycji na rynku sprzętu sportowego w tym: desek sup, judog, parków wodnych, łodzi hybrydowych typu rib. W 2020 sprzedalismy również pierwsze piłki służące do zderzania się tzw. bumpers ball oraz pompowane naziemne zjeżdżalnie wodne, a także tory do skimboardingu. Z początkiem tego roku podjęliśmy również decyzje o budowie zupełnie nowej witryny wraz ze sklepem online, w którym obecnie się znajdujesz i gdzie z powodzeniem możesz zakupić wszystkie produkty sygnowane marką Uone do czego serdecznie zapraszamy…

Niestety jak się okazało początkowy zapał w roku 2020 szybko uległ redukcji ze względu na pandemię COVID-19, z którą to przyszło nam się zmagać. Jednakże jako producent sprzętu sportowego w 2020 roku wprowadziliśmy znaczną ilość desek marki Super ugruntowując ich pozycję na rynku desek sup budżetowych i otwierając nowe możliwości na sezon 2021. 

W 2020 roku sprzedaliśmy też jak dotychczas rekordową ilość łodzi RIB marki Uone oraz wprowadziliśmy do oferty awangardowe, kolorowe judogi dla dzieci z ekstra naszywkami w zestawach!

Nie tak dobrze w roku tym działo się na rynku judo ze względu na wszechobecne obostrzenia i drugą falę Corona Virusa w jesieni tegoż roku. Wzrostowa fala zachorowań spowodowała zamknięcie znacznej ilości szkół i ograniczenie możliwości trenowania judo co wpłynęło bezpośrednio na ilość wprowadzonych judog na rynku.

W grudniu tak jak i większość społeczeństwa zmęczeni pandemią z radością pożegnaliśmy stary i przywitaliśmy nowy rok 

2021

Już końcówka poprzedniego roku prognozowała nam rekordowy wzrost sprzedaży naszych produktów, który potwierdził się z początkiem 2021 roku.

Ilość sprzedanych desek sup marek Uone & Super w 2021r. osiągnęła poziom 4 cyfrowy! Tylko w 2021 zamontowaliśmy 8 pompowanych, wodnych placów zabaw, które możecie podziwiać w Poznaniu (Strzeszynek), Zborowie, Lusowie, Pszczewie, Mierzynie, Zbąszyniu, Łasku (Farma Kalina) oraz Łagowie. 

W roku tym rozpoczęliśmy również dystrybucje naszego sprzętu w Niemczech i Hiszpanii, a kolejne kraje już czekają w kolejce na przyjęcie naszych produktów na swoje rynki 🙂

2021 to rok stojący pod znakiem wprowadzenia do oferty pompowanych airtracków, za których implementacje zamierzamy się właśnie zabrać ze względu na zbyt dużą ilość obowiązków związanych z naszymi podstawowymi produktami.

Pomimo wciąż panującego COVID-19 dzięki ciągłemu rozwojowi naszych marek z optymizmem patrzymy w przyszłość rozpoczynając jesienny sezon. Sezon z naszymi judogami marki Uone gotowymi do dystrybucji!

Rok zakończyliśmy z szerokimi uśmiechami na twarzy i pomimo wszelkich niedogodności związanych głównie z opóźnieniami transportów, udało nam się wyjść z opresji obronną ręką! Rok 2021 to niewątpliwie rekordowy rozwój naszej marki i wyznacznik dla kolejnych lat.

2022

Rok, który to rozpoczął się od ugruntowywania pozycji na rynku sprzętów pływających (desek sup, łodzi RIB, pompowanych, wodnych placów zabaw) a także judog i innych produktów sygnowanych logo Uone. Rok do roku słupki sprzedażowe marki Uone & Super zwyżkują i potwierdzeniem tych słów są również pierwsze dwa miesiące 2022 roku!

Pomimo wojny u naszych wschodnich sąsiadów, niekończącego się COVID-19, szybujących w górę kursów walut kończymy pierwszy kwartał tego roku z wielkim optymizmem, przygotowując się do sezonu letniego, który jak dotąd stanowi podstawę naszej działalności!

Zastanawiacie się pewnie co nowego czeka was w sezonie letnim roku 2022? Otóż w myśl zasady ciągłego doskonalenia się ulepszamy nasze deski marki Super – wprowadzając dodatkowe pasy wzmacniające oraz lepszej jakości akcesoria! Wprowadzamy również odświeżone modele desek marki Uone oraz nowy model Uone Voyager 12’6” rezygnując jednocześnie z plastikowych opakowań przy pakowaniu desek sup marki Uone. Oprócz zmian w supach odświeżamy również o kolejne modele swoje łodzie RIB, ciągle doskonaląc wiedzę i zyskując doświadczenie w ich produkcji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów wprowadzamy również szereg udogodnień takich jak:

  • możliwość wynajmu deski sup z opcją wykupu po sezonie dla klientów indywidualnych,
  • możliwość polecania naszych produktów swoim znajomym i otrzymania za określoną liczbę poleceń deski sup za darmo,
  • szkolenie z podstaw sup przeprowadzone przez profesjonalistów na terenie całego kraju w gratisie do każdego, nowego zakupionego supa na www.u1.net.pl.

Abstrahując od tematu sportów wodnych, w 2022 przetestowane zostaną też produkty, które w przyszłości być może staną się hitem sprzedaży naszej marki tak jak ma to miejsce w przypadku desek sup. Jesteście ciekawi co to będzie? Czekajcie na kontynuacje wpisów w zakładce o nas!

Przewiń na górę