Marka Uone Historia

O marce

Skoro trafiliście Państwo do zakładki o marce to z pewnością zainteresowaliście się trochę historią Naszej marki. Tak więc w miejscu tym pozwolimy sobie nieco przybliżyć kalendarium marki Uone, a wszystko zaczęło się w roku.

2016

kiedy to po długich namysłach w gronie najbliższych współpracowników firmy AT Road sp. z o. o. – właściciela marki wymyślilśmy Naszą nazwę. Skąd ten pomysł? Otóż, wersji nazw poddanych dyskusji było dość sporo, aczkolwiek zamysł był jeden krótko, zwięźle i na temat. Jesteśmy polską marką stąd też odwołanie w Naszej nazwie do Ułana, dobrze znanej w Naszym kraju formacji wojskowej. Tak więc jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości jak czytać Naszą nazwę to pierwszy najczęściej podkreślony element nazwy „U” czytamy po polsku, resztę po angielsku. Nazwa taka w założeniach ma pomóc w przyszłej ekspansji na rynki zagraniczne.

W 2016 roku wyprodukowaliśmy również pierwsze wersje Naszych desek, które były premierowym produktem sygnowanym marką Uone. Były to modele compact, classic, comfort oraz gigantic.

2017

W roku 2017 rozpoczęliśmy już „masową” produkcje desek sup pod marką Uone zachwoując 4 w/w modele, które pomyślnie przeszły faze testów. Skala produkcji odbiegała znacząco od obecnej. Aczkolwiek nie od razu Rzym zbudowano i małymi krokami podążaliśmy do światełka w tunelu, które nierzadko widzieliśmy tylko my.

2017 stał też pod znakiem pierwszych nawiązywanych kontaktów, sprzedaży oraz testów naszych desek. Te ostatnie odbywały się podczas naszych pobytów w renomowanych miejscach, z którymi współpracujemy od samego początku do dziś dzień!

2018

Z początkiem 2018 roku przeprowadziliśmy pierwsze testy strojów do judo, o czym mało kto wie. Jednak jakość strojów rozminęła się z Naszymi oczekiwaniami i wprowadzenie kolejnego produktu musieliśmy odłożyć na dalszy okres.

2018 rok stał też pod znakiem ulepszania i dopracowywania Naszych desek, w których wprowadziliśmy mi. n.:

  • plastikowy dziób w modelu compact, umożliwiający aerodynamiczną pracę deski na wodzie,
  • gwint umożliwiający zamontowanie żagla do windsurfingu w modelu classic,

Testowaliśmy również pierwsze wersje niezbyt udanych jeszcze desek budżetowych, aczkolwiek co się odwlecze to nie uciecze…

W 2018 roku wyprodukowaliśmy również Naszą pierwszą pompowaną, wodną zjeżdżalnię. Zjeżdżalnia ta przez kilka lat używana była z powodzeniem na eventach marketingowych i niewątpliwie przyczyniła się do rozwoju marki Uone.

Pod koniec 2018 roku zakończyliśmy również pomyślnie fazę testów strojów do judo i wyprodukowaliśmy pierwszą próbną dużą partię judog, która przypłynęła do Nas w roku

2019

który to był rokiem rekordowym pod względem wprowadzonych nowości, przychodów, sprzedaży, nawiązanych kontaktów… ale może wróćmy do początku.

Wiosną nawiązywaliśmy i odświeżaliśmy swoje kontakty w świecie judo przygotowując się na  jesienną ekspansje na tym rynku, mającą na celu wprowadzenie kolejnej, masowej już partii Naszych judog. 2019 stał także pod znakiem parków wodnych, z powodzeniem wprowadzonych i sprzedanych do 8 miejsc w całym kraju! W roku tym odświeżyliśmy również znacznie ofertę Naszych supów. Wprowadziliśmy nową żółtą kolorystykę, która obejmowała 4 modele (Viper, Versatile, Wanderer i Windsurf). W 2019 pod marką Uone wprowadziliśmy również do sprzedaży łodzie hybrydowe typu RIB. Był to niewątpliwie rok największych sukcesów w Naszej krótkiej historii i z optymizmem weszliśmy w nowy rok.

2020

Pierwszy kwartał tego roku upłynął pod znakiem ugruntowywania pozycji na rynku sprzętu sportowego w tym: desek sup, judog, parków wodnych, łodzi hybrydowych typu rib. W 2020 sprzedalismy również pierwsze piłki służące do zderzania się tzw. bumpers ball oraz pompowane naziemne zjeżdżalnie wodne, a także tory do skimboardingu. Z początkiem tego roku podjęliśmy również decyzje o budowie zupełnie nowej witryny wraz ze sklepem online, w którym obecnie się znajdujesz i gdzie z powodzeniem możesz zakupić wszystkie produkty sygnowane marką Uone do czego serdecznie zapraszamy…

Ciąg dalszy zakładki o marce nastąpi 🙂

Przewiń do góry