Pierwsze zawody na deskach sup by Uone

III PIKNIK POZNAŃSKICH OLIMPIJCZYKÓW

9 września 2017 roku w Poznaniu spotkamy się po raz kolejny na III Pikniku Poznańskich Olimpijczyków. Jak co roku czeka na Was moc atrakcji, a to za sprawą naszych wspaniałych Olimpijczyków: Medalistów Mistrzostw Świata i Europy związanych sportowo z Poznaniem, którzy będą czekać na mieszkańców Poznania oraz okolic i zachęcać do spędzenia soboty na wspólnej zabawie na sportowo.

Piknik odbędzie się w  godzinach od 11.00 do 15.00 nad rzeką Wartą
(niedaleko mostu Rocha (za halą sportową Politechniki Poznańskiej).

Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomniane przeżycia dla fanów sportu. Oprócz spotkania i  zdobycia autografów od ulubionych sportowców, będą mogli oni spróbować pod okiem mistrzów poszczególnych dyscyplin sportowych.

Wśród nich znajdzie się na pewno: piłka ręczna plażowa, pchnięcie kulą, łucznictwo, ergometry kajakarskie i wioślarskiestrzelectwozapasy, karate, dzięki drużynie Kozły Poznań będzie również możliwość zapoznania się z regułami gry i sprzętem do futbolu amerykańskiego, a dla szukających mocniejszych wrażeń będzie przygotowana ścianka wspinaczkowa. Dla wielbicieli sportów wodnych będą udostępnione deski sup marki Uone.

Poza poznańskimi olimpijczykami takimi jak:

  • Szymon Ziółkowski – Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata w rzucie młotem,
  • Izabela Dylewska– 2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w kajakarstwie,
  • Elżbieta Urbańczyk– olimpijka, Mistrzyni Świata w kajakarstwie,

w tym roku swoją obecnością zaszczycą nas:

  • Artur Siódmiak– olimpijczyk, 2-krotny medalista Mistrzostw Świata, Tomasz Majewski – 2-krotny Mistrz Olimpijski, medalista Mistrzostw Świata,
  • Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w łucznictwie,
  • Renata Mauer-Różańska– 2-krotna Mistrzyni Olimpijska i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w strzelectwie.

Atrakcje pikniku 2017:

Organizatorzy przewidzieli w tym roku:

  • rozgrywki w formie zabawy podczas Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej dla dzieci i młodzieży. Dodatkową atrakcją będzie fakt, iż poprowadzi go sam Król piłki ręcznej Artur Siódmiak,
  • konkurs Pchnięcia kulą, który poprowadzi Mistrz Olimpijski tej dyscypliny Tomasz Majewski,
  • turniej łuczniczy z medalistką olimpijskąIwoną Dzięcioł-Marcinkiewicz,
  • turniej strzelecki, nad którym będzie czuwać i sędziować sama Mistrzyni OlimpijskaRenata Mauer-Różańska.

W tym roku piknik organizujemy pod hasłem profilaktyki uzależnień, Drużyna Szpiku poprowadzi pogawędkę z chętnymi uczestnikami, którzy następnie będą mogli wziąć udział w specjalnym konkursie plastycznym o tematyce poruszonej w trakcie pogadanki, na autorów najciekawszych prac będą czekać nagrody. Ponadto Drużyna Szpiku przygotuje szereg animacji dla najmłodszych, jak malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek czy zwierzątka z baloników.

Do tegorocznych atrakcji pikniku możemy zdecydowanie dołączyć fakt, iż odbędzie się na nim spotkanie zawodniczek Pływania synchronicznego z poznańskich klubów z okazji jubileuszu 30-lecia powstania tej dyscypliny sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego i Polskim Związku Pływackim. Właśnie we wrześniu 1987 roku rozpoczęły się pierwsze treningi na basenie POSiR przy ul. Chwiałkowskiego i tę datę traktuje się jako początek powołania jej do działania w Polsce.

W tym dniu mieszkańcy naszego miasta oraz okolic będą mogli stanąć również na starcie w III Regatach Kajakowych o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej Tomasza Łodygowskiego organizowane przez sekcję kajakową AZS Politechnika Poznań. Zawody skierowane są do wszystkich zawodników zrzeszonych w klubach i amatorów. Obejmują zarówno kajaki wyczynowe, jak i turystyczne. Zawody zostaną również rozegrane na deskach typu sup, w ramach Poznań sup race, o czym więcej na:

https://www.facebook.com/uonesport/?fref=ts

Podczas pikniku odbędzie się również finisz I Półmaratonu kajakowego Wartą na trasie Puszczykowo- Poznań (20 km) organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy UKS 55.

Nie może Ciebie zabraknąć, z pozdrowieniami organizatorzy oraz zespół Uone!

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP

Polski producent desek SUP

Zastanawiasz się gdzie zakupić swoją pierwszą deskę SUP? Na rynku dostępnych jest wiele modeli ale Ty szukasz czegoś od rodzimego producenta? Dobrze trafiłeś! Marka Uone to polski producent desek SUP i innego sprzętu sportowego! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skąd wzięła się nazwa naszej marki?
Polski producent desek SUP
Polska marka
Przewiń na górę