Deski supZawody

Pierwsze zawody na deskach sup by Uone

Pierwsze zawody na deskach sup by Uone

III PIKNIK POZNAŃSKICH OLIMPIJCZYKÓW

9 września 2017 roku w Poznaniu spotkamy się po raz kolejny na III Pikniku Poznańskich Olimpijczyków. Jak co roku czeka na Was moc atrakcji, a to za sprawą naszych wspaniałych Olimpijczyków: Medalistów Mistrzostw Świata i Europy związanych sportowo z Poznaniem, którzy będą czekać na mieszkańców Poznania oraz okolic i zachęcać do spędzenia soboty na wspólnej zabawie na sportowo.

Piknik odbędzie się w  godzinach od 11.00 do 15.00 nad rzeką Wartą
(niedaleko mostu Rocha (za halą sportową Politechniki Poznańskiej).

Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomniane przeżycia dla fanów sportu. Oprócz spotkania i  zdobycia autografów od ulubionych sportowców, będą mogli oni spróbować pod okiem mistrzów poszczególnych dyscyplin sportowych.

Wśród nich znajdzie się na pewno: piłka ręczna plażowa, pchnięcie kulą, łucznictwo, ergometry kajakarskie i wioślarskiestrzelectwozapasy, karate, dzięki drużynie Kozły Poznań będzie również możliwość zapoznania się z regułami gry i sprzętem do futbolu amerykańskiego, a dla szukających mocniejszych wrażeń będzie przygotowana ścianka wspinaczkowa. Dla wielbicieli sportów wodnych będą udostępnione deski sup marki Uone.

Poza poznańskimi olimpijczykami takimi jak:

  • Szymon Ziółkowski – Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata w rzucie młotem,
  • Izabela Dylewska– 2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w kajakarstwie,
  • Elżbieta Urbańczyk– olimpijka, Mistrzyni Świata w kajakarstwie,

w tym roku swoją obecnością zaszczycą nas:

  • Artur Siódmiak– olimpijczyk, 2-krotny medalista Mistrzostw Świata, Tomasz Majewski – 2-krotny Mistrz Olimpijski, medalista Mistrzostw Świata,
  • Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w łucznictwie,
  • Renata Mauer-Różańska– 2-krotna Mistrzyni Olimpijska i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w strzelectwie.

Atrakcje pikniku 2017:

Organizatorzy przewidzieli w tym roku:

  • rozgrywki w formie zabawy podczas Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej dla dzieci i młodzieży. Dodatkową atrakcją będzie fakt, iż poprowadzi go sam Król piłki ręcznej Artur Siódmiak,
  • konkurs Pchnięcia kulą, który poprowadzi Mistrz Olimpijski tej dyscypliny Tomasz Majewski,
  • turniej łuczniczy z medalistką olimpijską Iwoną Dzięcioł-Marcinkiewicz,
  • turniej strzelecki, nad którym będzie czuwać i sędziować sama Mistrzyni Olimpijska Renata Mauer-Różańska.

W tym roku piknik organizujemy pod hasłem profilaktyki uzależnień, Drużyna Szpiku poprowadzi pogawędkę z chętnymi uczestnikami, którzy następnie będą mogli wziąć udział w specjalnym konkursie plastycznym o tematyce poruszonej w trakcie pogadanki, na autorów najciekawszych prac będą czekać nagrody. Ponadto Drużyna Szpiku przygotuje szereg animacji dla najmłodszych, jak malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek czy zwierzątka z baloników.

Do tegorocznych atrakcji pikniku możemy zdecydowanie dołączyć fakt, iż odbędzie się na nim spotkanie zawodniczek Pływania synchronicznego z poznańskich klubów z okazji jubileuszu 30-lecia powstania tej dyscypliny sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego i Polskim Związku Pływackim. Właśnie we wrześniu 1987 roku rozpoczęły się pierwsze treningi na basenie POSiR przy ul. Chwiałkowskiego i tę datę traktuje się jako początek powołania jej do działania w Polsce.

W tym dniu mieszkańcy naszego miasta oraz okolic będą mogli stanąć również na starcie w III Regatach Kajakowych o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej Tomasza Łodygowskiego organizowane przez sekcję kajakową AZS Politechnika Poznań. Zawody skierowane są do wszystkich zawodników zrzeszonych w klubach i amatorów. Obejmują zarówno kajaki wyczynowe, jak i turystyczne. Zawody zostaną również rozegrane na deskach typu sup, w ramach Poznań sup race, o czym więcej na:

https://www.facebook.com/uonesport/?fref=ts

Podczas pikniku odbędzie się również finisz I Półmaratonu kajakowego Wartą na trasie Puszczykowo- Poznań (20 km) organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy UKS 55.

Nie może Ciebie zabraknąć, z pozdrowieniami organizatorzy oraz zespół Uone!

 

Podobne artykuły

X