CiekawostkiDeski sup

Początek marki sprzętu sportowego Uone

Początek marki sprzętu sportowego Uone

Sezon sportów wodnych zbliża się coraz większymi krokami a zatem najwyższy czas na pierwszy wpis na blogu Uone. Jako, że pierwszym z naszych produktów są związane ze światem wody deski SUP Uone, postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości oraz tajemnice dotyczące desek. W dzisiejszym, historycznym wpisie nakreślimy historię samego sportu oraz zalety desek sup, które przyczyniły się do ich produkcji pod szyldem Uone. Szanowni Państwo wpis ten to oficjalnie początek marki Uone!

Stand up paddleboarding to rozwinięcie tego przedziwnego, trzyliterowego skrótu. W wolnym tłumaczeniu SUP oznacza wiosłowanie na stojąco. Chociaż pozycja wyprostowana nie jest jedyną zalecaną postawą ale o tym już w późniejszych wpisach. Pozycja stojąca tak często oklaskiwana przez najbliższych przy każdym udanym kroku we wczesnym dzieciństwie jest naturalną pozycją każdego człowieka. Dlatego dążymy do niej od pierwszego dnia naszego życia. Skoro jest zatem tak pospolita wnioskować można, że pomysł na pływanie w pozycji stojącej musiał narodzić się stosunkowo dawno. Pierwsze wzmianki o ludziach pływających w pozycji wyprostowanej na tratwach, związanych trzcinach, czy innych prymitywnych jednostkach pływających są bardzo trudne do oszacowania, można posunąć się do stwierdzenia, że było to tysiące a nawet setki tysięcy lat temu skoro pierwszy człowiek wyprostowany czyli homo erectus stąpał po ziemi ok. 1,9 mln lat temu.

Jednak historia samego sportu, utożsamiana z pływaniem dla zabawy, a nie dla celów łowieckich jak w przypadku naszych dawnych przodków czy celów zarobkowych jak w przypadku weneckich gondolierów związana jest ściśle z Hawajami. Pierwsze udokumentowane wyczyny osób pływających na supach datowane są na pierwszą połowę XX w. Jednak wiadomo, że Hawajczycy już w starożytności pływali dla zabawy poszukując równowagi pomiędzy życiem na lądzie i na wodzie.

Marka Uone, zalety desek sup

Zespół Uone jako ludzie młodzi, pełni dobrej energii, chęci do propagowania sportu wśród wszystkich ludzi i ułańskiej fantazji. Dlatego zdecydowali się wprowadzić do produkcji Supy ze względu na poniższe zalety jakie niesie ze sobą korzystanie z tego produktu:

  • innowacyjność wynikającą z technologii, która umożliwia nadanie pompowanej desce Uone twardości porównywalnej z deską kompozytową,
  • mobilność deski SUP Uone, sprzęt mieści się w plecaku, który możemy zabrać nawet na rower,
  • bezpieczeństwo użytku, spadając do wody nie jesteśmy wstanie w żaden sposób zranić się o gumową powłokę naszej deski,
  • wysoką efektywność treningu jaki można wykonać na naszej desce, liczba spalonych kalorii przy treningu interwałowym może wynieść nawet 1200kcal/h,
  • wszechstronność czynności do jakich deska SUP marki Uone może być wykorzystana poczynając od samego pływania poprzez treningi siłowe, jogę, treningi sztuk walki, taniec, gimnastykę, rodzinne wycieczki, kończąc na opalaniu się i czytaniu książki.

Kolejna część wpisów już wkrótce na naszym blogu.

Pozostawiając Państwa z powyższą lekturą.

Zespół Uone.

Podobne artykuły

X