Promocja desek z wiosłem by Uone

W zeszłym roku wspólnie z Polskim Związkiem Kajakowym oraz Wielkopolskim Związkiem Kajakowym zdecydowaliśmy, że promocja desek z wiosłem na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych, a Mistrzostwa Poznania, które odbyły się w ubiegłą sobotę 12.05.2018 są tego znakomitym dowodem.

To już drugi pokazowy wyścig zorganizowany wspólnie z Wielkopolskim Związkiem Kajakowym, który odbył się na Poznańskiej Malcie. Pogoda dopisała ilość zainteresowanych również. Co ciekawe ze względu na zainteresowanie wspólnie z organizatorami musieliśmy ograniczyć listę startową, która po przekroczeniu mety ukształtowała się następująco:

  • Sylwia Nawrocka, 1 miejsce w kat. Kobiet,
  • Patrycja Marcysiak, 2 miejsce w kat. kobiet,
  • Emilia Marcinkowska, 3 miejsce w kat. kobiet.
  • Piotr Waroczyk, 1 miejsce w kat. mężczyzn,
  • Stefan Pertek, 2 miejsce w kat. mężczyzn,
  • Tomasz Duchnowski, 3 miejsce w kat. mężczyzn,
  • Wojtek Tadla, 4 miejsce w kat. mężczyzn,
  • Wojtek Majchrzak, 5 miejsce w kat. mężczyzn,
  • Stanisław Tadla, 6 miejsce w kat. mężczyzn,
  • Wojtek Jachimczyk, 7 miejsce w kat. mężczyzn.

Bezkonkurencyjny okazał się Piotr Waroczyk, natomiast emocji podczas wyścigu nie brakowało. Szczególnie na finiszu gdzie odbyła się zacięta walka o drugie miejsce pomiędzy Stefanem Pertkiem, a Tomaszem Duchnowskim. Wojtek Tadla, który zajął czwarte miejsce również przysporzył widzom dużych wrażeń. Zawodnik ten pomimo słabszych warunków fizycznych goniąc przez cały dystans czołówkę pokazał, że nie brak mu tak istotnych umiejętności technicznych. Dziewczyny, które zdecydowały się wziąć udział w tym wyścigu niewątpliwie nadały piękna tym zmaganiom. Wszyscy startujący z uśmiechem na twarzy przekroczyli linię mety, skupieni na jak najbardziej efektywnym napędzaniu swoich desek sup.

Podsumowanie

Mistrzostwa Poznania w sup były świetnym wyścigiem. Istotnie są dowodem na to, że zmagania na deskach sup mogą być doskonałym sprawdzianem dla ludzi na każdym poziomie zaawansowania. Bezsprzecznie cieszy fakt, że podczas Mistrzostw Poznania udział w wyścigu pokazowym na deskach sup wzięli pierwsi profesjonalni zawodnicy kajakarstwa z sekcji Kajakowej Politechniki Poznańskiej. Zawodnicy na co dzień trenowanych przez medalistkę olimpijskę Izabelę Dylewską. Dziękujemy!

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP

Polski producent desek SUP

Zastanawiasz się gdzie zakupić swoją pierwszą deskę SUP? Na rynku dostępnych jest wiele modeli ale Ty szukasz czegoś od rodzimego producenta? Dobrze trafiłeś! Marka Uone to polski producent desek SUP i innego sprzętu sportowego! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skąd wzięła się nazwa naszej marki?
Polski producent desek SUP
Polska marka
Przewiń na górę