Przygotowanie deski sup do treningu

Jesteś supowym żółtodziobem? Kupiłeś deskę sup bez instrukcji lub jej nie rozumiesz? Nie wiesz jak poprawnie przygotować deskę do treningu? Obejrzyj ten film, który krok po kroku rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości!

W poniższym video znajdziecie Państwo między innymi omówienie pierwszej fazy przygotowań i pompowania deski sup tj. montaż węża pompki, poprawne zamknięcie zaworu, moment wyłączenia systemu double action na pompce (jeżeli takowy posiadacie). Są to kluczowe elementy procesu przygotowania deski do treningu, ponieważ znacząco je przyspieszają – wykluczając konieczność kolejnego pompowania supa spowodowaną złym zamknięciem zaworu, a także umożliwiając uniknięcie uszkodzenia akcesorii np. pompki.

Przygotowanie deski sup do treningu - montaż akcesoriów!

Kolejną istotną czynności po napompowaniu deski sup jest montaż płetw, który również zaprezentowano w poniższym filmie. Ich umiejscowienie znajduje się w spodniej części rufy deski. Tak więc przy pływaniu płetwy powinny znajdować się za Tobą, a nie jak czasami zdarza się początkującym adeptom przed Tobą, ponieważ deska nie będzie miała wówczas należytej sterowności. Jest to niezwykle istotne w przypadku desek allroundowych, przy których ze względu na obły kształt trudno niektórym rozróżnić tył deski od jej przodu.

Montowanie stateczników nie jest nadzwyczaj skomplikowane. Co ciekawe istnieją dwa systemy boxów do finów (us box – bardziej profesjonalny z śrubką oraz nakrętką w zestawie – pilnujcie ich jak oka w głowie oraz system slide in z plastikową przetyczką). Po zamontowaniu płetw stabilizujących ważnym jest też, żeby nie zostawiać deski postawionej na płetwach, ponieważ bardzo łatwo je złamać. Z sytuacjami takimi mamy do czynienia w momencie gdy ktoś siada lub stąpa po tylnej części deski co w skutkach spowodować może pęknięcie płetwy lub boxa.

W poradniku tym pokazano równie niezwykle ważne akcesorium, które dba o nasze bezpieczeństwo czyli smyczke i jej sposób montażu, który może wydawać się błahy jednak jest niezwykle istotny w przypadku upadku do wody.

Na końcu filmu zaprezentowano również sposób montażu i regulacji standardowego, trzyczęściowego wiosła aluminiowego, które znajduję się w większości zestawów z deskami sup. Trzeba wiedzieć, że źle wyregulowane wiosło odbiera nam przyjemność z pływania i jest główną przyczyną kontuzji na wodzie. Jeżeli zaczynasz przygodę z supem to koniecznie obejrzyj ten film! Zapraszamy! 🙂

Rower elektryczny – czy warto go kupić?

Jeśli kliknąłeś na tytuł tego artykułu, z pewnością zastanawiasz się nad inwestycją w rower elektryczny. Czy warto go jednak kupić? Zapewne widząc ceny niektórych modeli, Twój entuzjazm zdecydowanie zmalał. Pozwól więc, że pomożemy Ci w dokonaniu ostatecznego wyboru.
Czy warto kupić rower elektryczny
Rower elektryczny - czy warto kupić

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Judogi polecane przez Mistrza Świata Krzysztofa Wiłkomirskiego

Szukasz wyjątkowej judogi? Czegoś co wyróżni Cię na treningu i dodatkowo wytrzyma wielokrotne trudy treningów czy obozów? Dobrze trafiłeś - Uone to judogi polecane przez Mistrza Świata i brązowego medalistę ...
Judogi polecane przez Krzysztofa Wiłkomirskiego
Judogi polecane Hato Judo

Najlepsze judogi od marki Uone

Poszukujesz stroju do judo na zawody? A może Twoja pociecha idzie na pierwszy trening i chciałbyś zakupić strój idealny dla dziecka? Nie musisz szukać dalej! Wejdź do naszego sklepu i sprawdź najlepsze judogi od marki Uone! Co sprawia że są najlepsze? Cóż…
Najlepsze judogi dla klubów judo-Kolorowe judogi
Biała judogi czy niebieska judogi
Przewiń na górę