Przygotowanie deski sup do treningu

Jesteś supowym żółtodziobem? Kupiłeś deskę sup bez instrukcji lub jej nie rozumiesz? Nie wiesz jak poprawnie przygotować deskę do treningu? Obejrzyj ten film, który krok po kroku rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości!

W poniższym video znajdziecie Państwo między innymi omówienie pierwszej fazy przygotowań i pompowania deski sup tj. montaż węża pompki, poprawne zamknięcie zaworu, moment wyłączenia systemu double action na pompce (jeżeli takowy posiadacie). Są to kluczowe elementy procesu przygotowania deski do treningu, ponieważ znacząco je przyspieszają – wykluczając konieczność kolejnego pompowania supa spowodowaną złym zamknięciem zaworu, a także umożliwiając uniknięcie uszkodzenia akcesorii np. pompki.

Przygotowanie deski sup do treningu - montaż akcesoriów!

Kolejną istotną czynności po napompowaniu deski sup jest montaż płetw, który również zaprezentowano w poniższym filmie. Ich umiejscowienie znajduje się w spodniej części rufy deski. Tak więc przy pływaniu płetwy powinny znajdować się za Tobą, a nie jak czasami zdarza się początkującym adeptom przed Tobą, ponieważ deska nie będzie miała wówczas należytej sterowności. Jest to niezwykle istotne w przypadku desek allroundowych, przy których ze względu na obły kształt trudno niektórym rozróżnić tył deski od jej przodu.

Montowanie stateczników nie jest nadzwyczaj skomplikowane. Co ciekawe istnieją dwa systemy boxów do finów (us box – bardziej profesjonalny z śrubką oraz nakrętką w zestawie – pilnujcie ich jak oka w głowie oraz system slide in z plastikową przetyczką). Po zamontowaniu płetw stabilizujących ważnym jest też, żeby nie zostawiać deski postawionej na płetwach, ponieważ bardzo łatwo je złamać. Z sytuacjami takimi mamy do czynienia w momencie gdy ktoś siada lub stąpa po tylnej części deski co w skutkach spowodować może pęknięcie płetwy lub boxa.

W poradniku tym pokazano równie niezwykle ważne akcesorium, które dba o nasze bezpieczeństwo czyli smyczke i jej sposób montażu, który może wydawać się błahy jednak jest niezwykle istotny w przypadku upadku do wody.

Na końcu filmu zaprezentowano również sposób montażu i regulacji standardowego, trzyczęściowego wiosła aluminiowego, które znajduję się w większości zestawów z deskami sup. Trzeba wiedzieć, że źle wyregulowane wiosło odbiera nam przyjemność z pływania i jest główną przyczyną kontuzji na wodzie. Jeżeli zaczynasz przygodę z supem to koniecznie obejrzyj ten film! Zapraszamy! 🙂

Przewiń do góry