Przyszłość desek sup w Polsce

Utrzymywanie równowagi to nie jedyny wspólny mianownik pomiędzy jazdą na rowerze a pływaniem na desce Sup. Co jeszcze je łączy? Jaka będzie przyszłość desek sup w Polsce? Jak standup paddle boarding będzie wyglądał za 3 – 4 lata?

Pływanie na desce sup ma ogromny potencjał do stania się najbardziej znanym oraz powszechnym sposobem przemieszczania się po wodzie. Wielu z was nurtuje pewnie pytanie dlaczego? Dlatego w tym wpisie pozwolimy pokrótce wyjaśnić tę kwestię. Jak wiadomo do pływania na desce sup tak jak do jazdy na rowerze nie potrzeba wiatru – który jest wymagany w przypadku windsurfingu czy kitesurfingu. Nie potrzeba również wysokich fal jak w przypadku surfingu. Wystarczy tylko sama deska, ładna pogoda i nieco dobrych chęci do rozpoczęcia swojego treningu. 

Oczywiście są ludzie, którzy powiedzą, że w Polsce nie ma warunków do pływania na desce sup. Na taką tezę też znajdzie się kontrargument, a mianowicie do treningu na desce sup nie potrzeba głębokich akwenów wodnych. Deska ma kilka centymetrów zanurzenia, a w samych okolicach Poznania jest co najmniej kilkanaście jezior, rzek, stawów oraz innych cieków wodnych nadających się do eksplorowania, nie wliczając basenów. Zatem nie zwlekaj, bądź prekursorem i wskakuj na swoją deskę Sup.

Do zobaczenia na wodzie!

Zespół Uone.

Pasy w judo | Co oznaczają i jak je zdobyć?

Poziom zaawansowania zawodnika w judo oceniany jest na podstawie koloru przywdziewanego pasa. Pasy w judo przeznaczone dla ucznia nazwane są kyu, a rozróżnia się je za pomocą różnych kolorów. Stopnie mistrzowskie, zwane Dan także posiadają swoją własną kolorystkę...
Co oznaczają pasy w judo
Pasy w judo

Gramatura judogi – co oznacza?

Rozpoczynając przygodę z judo należy rozpatrzyć wiele różnych aspektów (klub, ilość treningów, grupę treningową, czy wybór stroju do judo). Najczęściej zastanawiamy się do jakiego dojo chcemy dołączyć, nie myśląc o osprzęcie którego zakup zostawiamy na ostatni moment.
Gramatura judogi co to
co to jest gramatura judogi

Judogi a kimono – jaka jest różnica?

Twoje dziecko zainteresowało się światem judo i postanowiło, że chce rozpocząć treningi. W następnym więc kroku należy zakupić odpowiedni strój na zajęcia. Tutaj następuje jednak małe skonfundowanie – jedni mówią o kimonie do judo, inni rzucają tajemniczym określeniem „judogi”.
Judogi a kimono - różnica
Kimono a judogi - jaka różnica

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP
Przewiń na górę