CiekawostkiRowery elektryczne

Rowery elektryczne/hybrydowe – super wszechstronność

Rowery elektryczne/hybrydowe – niezwykła wszechstronność

Było o rowerach elektrycznych ogólnie, było o rowerach elektrycznych miejskich. Co to jednak są rowery elektryczne hybrydowe? Czym różnią się od pozostałych modeli i czy rzeczywiście się czymś różnią?

Jeśli chciałbyś się tego dowiedzieć, zapraszamy do lektury!

Po pierwsze trzeba byłoby wyjaśnić pojęcie elektrycznej hybrydy. Hybryda kojarzy się zapewne wszystkim z toyotą i jej niezawodnymi silnikami. Tutaj w branży rowerów elektrycznych hybrydowy oznacza poniekąd to samo, tylko silnikiem jest albo układ elektryczny albo siła naszych własnych mięśni stąd też e-pedelce można nazwać rowerami hybrydowymi!

Rower hybrydowy zasada działania

Sposób działania rowerów elektrycznych nazwanych na potrzeby tego wpisu hybrydowymi został wyjaśniony TUTAJ. Jak zapewne wiesz, istnieje wiele różnych wyspecjalizowanych elektryków, jak np., miejski, górski, fatbike, cargo itd. Które jednak są najbardziej wszechstronne i na które modele warto zwrócić uwagę poszukując tego jedynego? W tym wpisie postaramy się poszukać najbardziej wszechstronny ebike posiadających zalety z przynajmniej dwóch w/w grup.

Hybrydowy zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego oznacza połączenie dwóch ras, pojęć, form itp. Tak więc hybrydowym można nazwać również rower, tutaj ebike posiadający cechy dwóch grup rowerów. Na przykład, hybrydowy elektryk może posiadać cechy roweru miejskiego, ale jednocześnie zawierać elementy z typowego MTB – jak kierownica, czy grubsze opony typu fatbike.

Typy rowerów hybrydowych

Aby zilustrować w jaki sposób rowery hybrydowe umożliwiają ich wszechstronne użytkowanie, przyjrzyjmy się trzem podstawowym, a dostępnym na rynku rodzajom rowerów hybrydowych.

Hybrydowe miejskie

Jest to pierwszy rodzaj, który przychodzi na myśl kiedy rozmawiamy o rowerach hybrydowych. Częstokroć w przypadku ebików występują jako krzyżówka rowerów miejskich i rekreacyjnych z damską, nierzadko składaną ramą – w naszym przypadku model Uone Smart. Ten rodzaj świetne sprawdzi się głównie na miejskich uliczkach ale też piaszczystych, niezbyt wymagających ścieżkach podczas wakacyjnych wypadów. Bardzo często hybryda miejska będzie wyposażona w nieco szersze opony aniżeli klasyczny miejski jednoślad. W tej grupie rowerów chodzi głównie o zapewnienie jak największego komfortu podczas jazdy na różnej, aczkolwiek częściej twardej nawierzchni.

Ten rodzaj będzie też nieco bardziej zwinny niż jego „kuzyni” skupiający się głównie na jeździe offroadowej czy górskiej. Głównie ze względu na design (obniżona rama, wciąż w większości przypadków cieńsze opony) zapewniający sprawny przejazd przez miasto. Jeśli szukasz czegoś, czym wyjedziesz na betonowe drogi oraz piaszczyste dróżki – rozpocznij poszukiwania w tej grupie elektryków!

Hybrydowe off-roady

Bardzo rozległa kategoria, zawierające w sobie hybrydy przeznaczone głównie na drogi nie wyłożone betonem czy asfaltem. Tym pedelcem pokonasz więc każdą leśną ścieżkę, każdy piaszczysty i kamienisty teren czy typowe polne wyboje. Z tego względu będą one zawierać elementy skupiające się na wytrzymałości całego roweru – grube opony, amortyzacja nierzadko pełna czy grubsza rama.

Oczywiście wciąż pojedziesz nim przez miasto, musisz jednak wiedzieć, że rowery z tej grupy są nieco nieporęczne w wąskich, miejskich uliczkach. Zwróć też uwagę iż ze względu na wzmocnioną budowę oraz często dodatkowe elementy dostosowane do dość ekstremalnych warunków ta hybryda może być dosyć droga. W naszym przypadku ekstra wyborem pozostaje model ALL Terrain nie koniecznie w 100% górski (brak tylnej amortyzacji), przez co tańszy i nadający się zdecydowanie bardziej do jazdy w mieście aniżeli np. model Uone MTB!

Hybrydowe rekreacyjne

Są to rowery dostosowane do regularnych wypraw w różnego rodzaju teren (np. wyprawa po parku, do sklepu, do lasu, , po mieście, do pracy itd.). Posiadają więcej elementów do jazdy po błocie i piasku niż hybrydy miejskie (znacznie szersze opony, grubsza rama i większy amortyzator) ale znacznie mniej niż hybrydy wyprawowe tudzież górskie. Naszym zdaniem dzięki takiemu swoistemu kompromisowi są najbardziej wszechstronne.

Jeśli więc poszukujesz pojazdu na dojazdy do pracy ale uwielbiasz weekendowe wypady nad jezioro, do parku albo na wycieczki krajoznawcze, ten rodzaj hybrydy jest dla Ciebie!

W naszym przypadku musisz szukać tutaj modelu Uone City-L!

Zalety roweru hybrydowego

Czy zastanawiasz się nad zakupem hybrydy? Listę zalet rowerów elektrycznych przedstawiliśmy w TYM wpisie zachęcamy do jego lektury!

Z pewnością możemy bez wątpienia stwierdzić iż rowery hybrydowe jak sama nazwa wskazuje są niezwykle wszechstronne!
Stwierdzenie to może brzmieć dość ogólnikowo. Jednak w przypadku hybrydy odnosi się do połączenia kilku cech z dwóch (lub więcej) różnych modeli. Jak wspominaliśmy wyżej, na hybrydowym rowerze możesz jednocześnie cieszyć się sprawnym przejazdem przez miasto jak i mknąć przez wyboiste bezdroża.

Wszechstronność dla każdego rowerzysty

Hybrydowym pedelcem możesz jeździć bez względu na wiek (oczywiście od momentu, w którym spełniasz minimalne wymagania wiekowe dla standardowego roweru elektrycznego)! Płeć, zawód czy miejsce zamieszkania nie mają tutaj znaczenia. Hybryda będzie wstanie spełnić większość (jeśli nie wszystkie) Twoje wymagania. Nie ważne czy jesteś doświadczonym wyjadaczem górskiej jazdy, czy na rowerze jeździłeś dwa razy w życiu. Nie ważne czy chcesz zakupić elektrycznego składaka czy rower typu MTB do wspinania się po górach i downhillu. Każdego z osobna i wszystkich was razem zapraszamy do rodziny szczęśliwych posiadaczy rowerów elektrycznych zwanych również hybrydami!

Jak wybrać hybrydowe ebike?

O to jak wybrać rower elektryczny zwany na potrzeby tego wpisu hybryda zadbaliśmy tutaj przedstawiając 12 kroków, z którymi powinieneś zmierzyć się przed wyborem swojego wymarzonego modelu.

Podsumowując pamiętaj aby dokładnie sprawdzać informacje zamieszczane przez producentów, a jeśli masz pytania odnośnie konkretnego modelu, skontaktuj się ze sprzedawcą. Warto też przetestować wybrany przez siebie model przed finalnym zakupem co pozwoli Ci podjąć pewną decyzję odnośnie zakupu!

Podsumowanie

W tym krótkim artykule omówiliśmy co to jest rower hybrydowy wskazując na jego niezwykłą wszechstronność. Jak widzisz, jest to rower, którym w przypadku wyboru odpowiedniego modelu przemierzysz każdą ścieżkę. Jeśli więc poszukujesz wszechstronnego pedelca, zdecydowanie polecamy rozejrzeć się za hybrydą dostosowaną do Twoich wymagań.

Jeśli masz więcej pytań odnośnie rowerów elektrycznych lub zainteresował Cię rower hybrydowy z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu przez maila: uone@road24.pl.

Znajdziesz nas też na Allegro, facebooku, twitterze i instagramie!

Podobne artykuły

X