Deski sup

Serwis desek sup po sezonie

Serwis desek sup po sezonie

Twoja deska sup wymaga serwisu? Na dworze temperatury spadają poniżej zera? Większość z was zamienia lub myśli powoli o zmianie deski sup na deskę snowboardową?

Co zatem zrobić i jak poprawnie zaopiekować się swoją deską sup przed długim zimowym leżakowaniem celem uniknięcia kosztownego serwisu?

Po pierwsze tak jak po każdym użyciu, tym bardziej przed zimą powinieneś dokładnie ją wysuszyć i przechowywać w suchym miejscu. Leżakowanie mokrej i zwiniętej deski może spowodować uszkodzenia jej zgnicie i nieświeży zapach. Natomiast przetrzymywanie mokrej, napompowanej deski może przyczynić się do perforacji materiału ze względu na zamarzanie wody. Tak więc zawsze przechowuj swoją deskę w stanie suchym.

Deskę po sezonie proponujemy również poddać zabiegowi na myjni. Do dokładnego umycia możesz skorzystać z karchera na myjni samoobsługowej, włączając opcje mycie zasadnicze. Pamiętaj, że nie możesz zbliżać dyszy zbyt blisko deski, ponieważ znaczny strumień wody i ciśnienie mogą naruszyć konstrukcje Twojego supa. Deskę sup możesz też alternatywnie umyć na własnym ogrodzie przy użyciu zwykłego karchera. Podczas tego zabiegu pamiętaj o odpowiedniej odległości pomiędzy dyszą a deską oraz używaniu do tego celu końcówki rozprowadzające strumień wody.

Pamiętaj o akcesoriach do deski!

Oprócz samej deski zalecamy również zadbać o stan oraz sprawność wszelkich akcesorii. Przedmiotów, których używasz do pływania na swojej desce sup, a o konserwacji których nierzadko zapominasz podczas sezonu. Co ważne koniecznie rozbierz swoją pompkę i sprawdź stan uszczelek tak żeby nie zaskoczyły Cię one swoją destrukcją podczas wizyty nad jeziorem. Smarowanie tłoka smarem do silikonu i dbanie o jego czystość znacznie wydłuży żywotność samych uszczelek i jakość pompowania Twojej deski. Zadbaj również o stan swojego wiosła, smarując smarem zawiasy lub kulki służące łączeniu poszczególnych jego elementów. Sprawdź też czy Twoje wiosło posiada wszystkie zawleczki i pianki pomagające mu w utrzymywaniu się na wodzie. Dbaj też o swój plecak tak żeby nie uszkodzić go niepotrzebnie. Pamiętaj, że dobra torba umożliwia transport Twojej deski sup i chroni ją przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Wracając do samej deski sup koniecznie sprawdź stan dokręcenia zaworu – to miejsce przez które może ulatniać się powietrze z Twojej deski. Wentyl to punkt który może być skrajnie niebezpieczny i spowodować wystrzał zaworu oraz zatonięcie Twojej jednostki. Czynność tą powinno sprawdzać się przed każdym pływaniem. Stan zaworu powinien zostać również sprawdzony wewnątrz, pod pokrywą zabezpieczającą. W przypadku pojawienia się ewentualnych rozszczelnień zaworu warto zaniechać dalszego używania sprzętu. Wówczas koniecznie skontaktuj się z serwisem desek sup lub sprzedawcą Twojego produktu – w myśl zasady bezpieczeństwo ponad wszystkim.

Kolejną istotną czynnością jest sprawdzenie ewentualnych zadziorów, rys czy ubytków materiału w Twojej desce sup. Pamiętaj, że niewinnie wyglądające uszkodzenia w kryzysowej sytuacji na wodzie mogą przysporzyć Ci nie lada problemów. Co ważne koniecznie sprawdź wszystkie łączenia materiału i szwy, ponieważ ich ewentualne rozszczelnienia lub rozklejenia w okresie letnim przy dużym nasłonecznieniu mogą się powiększać doprowadzając w ostateczności do wybuchu deski. Tak naprawialiśmy już deski z rozdarciami wielkości 60-70cm! Wyobraź sobie co się stanie z Twoją deską przy takim wybuchu na wodzie…

Zapraszamy do serwisu sup!

Czas na trochę autoreklamy! Jeżeli Twoja deska lub akcesoria noszą znamiona znacznego zużycia, nieszczelności czy uszkodzeń, z którymi nie jesteś w stanie sam sobie poradzić to zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu. Miejsca w którym naprawiamy wszelkie nieszczelności i niedogodności w pompowanych deskach sup i ich akcesoriach.
Serwis desek sup by Uone
Marka Uone działa na rynku od 2016 roku, a ogólnodostępny serwis zapoczątkowaliśmy w roku 2019. Przesyłając nam swoją deskę z wiosłem możesz być spokojny, ponieważ oprócz promocji własnej marki zależy nam na wszechstronnej promocji dyscypliny sup. Tak więc o ile tylko będzie to możliwe przywrócimy Twoją deskę to stanu używalności. Gwarantujemy, że nie znajdziesz lepszego serwisu sup w Polsce!

Podobne artykuły

X