Serwis desek sup po sezonie

Twoja deska sup wymaga serwisu? Na dworze temperatury spadają poniżej zera? Większość z was zamienia lub myśli powoli o zmianie deski sup na deskę snowboardową?

Co zatem zrobić i jak poprawnie zaopiekować się swoją deską sup przed długim zimowym leżakowaniem celem uniknięcia kosztownego serwisu?

Po pierwsze tak jak po każdym użyciu, tym bardziej przed zimą powinieneś dokładnie ją wysuszyć i przechowywać w suchym miejscu. Leżakowanie mokrej i zwiniętej deski może spowodować uszkodzenia jej zgnicie i nieświeży zapach. Natomiast przetrzymywanie mokrej, napompowanej deski może przyczynić się do perforacji materiału ze względu na zamarzanie wody. Tak więc zawsze przechowuj swoją deskę w stanie suchym.

Deskę po sezonie proponujemy również poddać zabiegowi na myjni. Do dokładnego umycia możesz skorzystać z karchera na myjni samoobsługowej, włączając opcje mycie zasadnicze. Pamiętaj, że nie możesz zbliżać dyszy zbyt blisko deski, ponieważ znaczny strumień wody i ciśnienie mogą naruszyć konstrukcje Twojego supa. Deskę sup możesz też alternatywnie umyć na własnym ogrodzie przy użyciu zwykłego karchera. Podczas tego zabiegu pamiętaj o odpowiedniej odległości pomiędzy dyszą a deską oraz używaniu do tego celu końcówki rozprowadzające strumień wody.

Pamiętaj o akcesoriach do deski!

Oprócz samej deski zalecamy również zadbać o stan oraz sprawność wszelkich akcesorii. Przedmiotów, których używasz do pływania na swojej desce sup, a o konserwacji których nierzadko zapominasz podczas sezonu. Co ważne koniecznie rozbierz swoją pompkę i sprawdź stan uszczelek tak żeby nie zaskoczyły Cię one swoją destrukcją podczas wizyty nad jeziorem. Smarowanie tłoka smarem do silikonu i dbanie o jego czystość znacznie wydłuży żywotność samych uszczelek i jakość pompowania Twojej deski. Zadbaj również o stan swojego wiosła, smarując smarem zawiasy lub kulki służące łączeniu poszczególnych jego elementów. Sprawdź też czy Twoje wiosło posiada wszystkie zawleczki i pianki pomagające mu w utrzymywaniu się na wodzie. Dbaj też o swój plecak tak żeby nie uszkodzić go niepotrzebnie. Pamiętaj, że dobra torba umożliwia transport Twojej deski sup i chroni ją przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Wracając do samej deski sup koniecznie sprawdź stan dokręcenia zaworu – to miejsce przez które może ulatniać się powietrze z Twojej deski. Wentyl to punkt który może być skrajnie niebezpieczny i spowodować wystrzał zaworu oraz zatonięcie Twojej jednostki. Czynność tą powinno sprawdzać się przed każdym pływaniem. Stan zaworu powinien zostać również sprawdzony wewnątrz, pod pokrywą zabezpieczającą. W przypadku pojawienia się ewentualnych rozszczelnień zaworu warto zaniechać dalszego używania sprzętu. Wówczas koniecznie skontaktuj się z serwisem desek sup lub sprzedawcą Twojego produktu – w myśl zasady bezpieczeństwo ponad wszystkim.

Kolejną istotną czynnością jest sprawdzenie ewentualnych zadziorów, rys czy ubytków materiału w Twojej desce sup. Pamiętaj, że niewinnie wyglądające uszkodzenia w kryzysowej sytuacji na wodzie mogą przysporzyć Ci nie lada problemów. Co ważne koniecznie sprawdź wszystkie łączenia materiału i szwy, ponieważ ich ewentualne rozszczelnienia lub rozklejenia w okresie letnim przy dużym nasłonecznieniu mogą się powiększać doprowadzając w ostateczności do wybuchu deski. Tak naprawialiśmy już deski z rozdarciami wielkości 60-70cm! Wyobraź sobie co się stanie z Twoją deską przy takim wybuchu na wodzie…

Zapraszamy do serwisu sup!

Czas na trochę autoreklamy! Jeżeli Twoja deska lub akcesoria noszą znamiona znacznego zużycia, nieszczelności czy uszkodzeń, z którymi nie jesteś w stanie sam sobie poradzić to zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu. Miejsca w którym naprawiamy wszelkie nieszczelności i niedogodności w pompowanych deskach sup i ich akcesoriach. Serwis desek sup by Uone Marka Uone działa na rynku od 2016 roku, a ogólnodostępny serwis zapoczątkowaliśmy w roku 2019. Przesyłając nam swoją deskę z wiosłem możesz być spokojny, ponieważ oprócz promocji własnej marki zależy nam na wszechstronnej promocji dyscypliny sup. Tak więc o ile tylko będzie to możliwe przywrócimy Twoją deskę to stanu używalności. Gwarantujemy, że nie znajdziesz lepszego serwisu sup w Polsce!

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP

Polski producent desek SUP

Zastanawiasz się gdzie zakupić swoją pierwszą deskę SUP? Na rynku dostępnych jest wiele modeli ale Ty szukasz czegoś od rodzimego producenta? Dobrze trafiłeś! Marka Uone to polski producent desek SUP i innego sprzętu sportowego! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skąd wzięła się nazwa naszej marki?
Polski producent desek SUP
Polska marka
Przewiń na górę