Serwis desek SUP

Nadchodzi nowy sezon więc wyciągasz swoją deskę SUP by zacząć pierwsze przygotowania. Podczas oględzin zauważasz jednak, że na dnie pojawiło się małe rozdarcie. Chwytasz się za głowę i zastanawiasz się „Co teraz?” – czy czeka Cię kupno nowego modelu pomimo, że deska jest z Tobą tylko rok czy dwa?

Nie ważne jak uszkodzona jest Twoja deska SUP – serwis Uone sobie z nią poradzi! Jednak gdzie i jak się zgłosić? Czytaj dalej i dowiedz się gdzie zabrać zepsutego SUPa!

Czy deski SUP łatwo ulegają zniszczeniu?

Ogólnie – nie. Jeśli zakupiliśmy pompowaną deskę SUP dobrej jakości, powinna nam ona posłużyć lata. Deski SUP wykonane z materiału PVC, dodatkowo z dwóch warstw potrafią znieść naprawdę wiele, także nie powinniśmy się zbytnio przejmować najmniejszym otarciem.

Z drugiej strony, wypadki chodzą po ludziach, i czasem możemy mieć po prostu pecha. Czy to naprawdę ostry, szpiczasty kamień czy gwóźdź, na który napłynąłeś desą sup, mogą niestety przebić naszego SUPa. Pompowane deski są w końcu bardzo wytrzymałe ale nie niezniszczalne. Dlatego też może nie musimy chuchać i dmuchać na wszystko dookoła ale zdecydowanie powinniśmy SUPa szanować i o niego dbać.

Co jeśli deska rzeczywiście uległa uszkodzeniu?

Naprawić starą czy kupić nową?

Niektóre zniszczenia można naprawić – innych nie. Kiedy mówimy o totalnym sponiewieraniu, zniszczeniu i rozklejeniu SUPa, niestety musimy przygotować się na to, że czeka nas prawdopodobnie wydatek na nowy model. Chociaż jak mawiał klasyk, na naszym serwisie desek sup w Poznaniu rzeczy niemożliwe naprawiamy od ręki, a na cuda trzeba trochę poczekać.

W przypadku kiedy jednak deska posiada przebicie, otarcia lub lekkie rozwarstwienia nic nie stoi na przeszkodzie by ją naprawić! Prosty serwis wystarczy by SUP był z powrotem „na chodzie” jeszcze przez co najmniej sezon lub dwa. Oszczędzi nam to nie tylko czasu, który poświęcilibyśmy na poszukiwanie nowego modelu ale też pieniędzy.

Czemu warto iść do specjalisty?

Googlując ‘naprawa deski SUP’ pojawi nam się sporo poradników i filmików pokazujących jak dokonać prostych napraw w naszym garażu. Oczywiście, można je wykonać na własną rekę – m.in. po to też w zestawie z naszymi deskami oferujemy zestawy naprawcze. Trzeba jednak pamiętać, że większość z nas nie jest specjalistą. Proste sklejenie warstw ze sobą lub załatanie dziury może wydawać się wystarczające ale prawdziwy test czeka nas wypływając na wodę, nierzadko słoną przy jednoczesnym narażeniu naszego supa na promienie rozgrzanego słońca. W trakcie użytkowania deski w jej naturalnym środowisku może się szybko okazać, że odwaliliśmy fuszerkę. W ten sposób nasze „naprawy” nie przetrwają nawet jednej wyprawy na wodę albo wręcz przeciwnie, przyczynią się do powiększenia problemu, gdyż serwis będzie musiał usuwać niewłaściwie naklejoną łatę i oczyszczać miejsce niewłaściwego klejenia narażając Ciebie na podwójne koszty.

Jeśli chcemy być pewni, że nasza deska zostanie poprawnie sprawdzona od czubka po jej koniec oraz, że załatane lub sklejone uszkodzenia nie „pękną” w trakcie pływania najlepiej udać się do fachowca. W ten sposób zapewnimy naszemu SUPowi co najmniej parę lat dłuższego życia!

Serwis desek sup by Uone!

Jeśli szukasz zaufanego serwisu desek SUP, zapraszamy do Uone! Jesteśmy nie tylko producentem SUPów wysokiej jakości ale prowadzimy własny warsztat naprawczy, w którym żadne uszkodzenie nie jest nam straszne! Zakupiłeś jednak deskę innej marki? Nic nie szkodzi! Przyjmujemy każdy model niezależnie od tego od jakiego producenta został zakupiony!

Wystarczy napisać do nas na maila lub zadzwonić. Następnie wypełnić formularz serwisowy i odesłać do nas swoją deskę (lub przywieźć ją osobiście jeśli jesteś z Poznania J). Resztę zrobimy my!

Aby dowiedzieć się więcej na temat naszego serwisu zapraszamy na podstronę poświęconą oferowanym przez nas usługom.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten króciutki artykuł rozwiał nieco Twoje obawy odnośnie naprawy desek SUP. Jak widzisz nie musisz się przejmować jeśli „złapiesz gumę” – SUPa wówczas możesz oddać do serwisu i będzie śmigał jak nowy! Jeśli jednak masz więcej pytań odnośnie procesu naprawczego lub chciałbyś dopytać się czy Twój sup nadaje się do serwisu, zapraszamy na naszego maila: uone@road24.pl, facebooka, twittera lub instagrama.

Pasy w judo | Co oznaczają i jak je zdobyć?

Poziom zaawansowania zawodnika w judo oceniany jest na podstawie koloru przywdziewanego pasa. Pasy w judo przeznaczone dla ucznia nazwane są kyu, a rozróżnia się je za pomocą różnych kolorów. Stopnie mistrzowskie, zwane Dan także posiadają swoją własną kolorystkę...
Co oznaczają pasy w judo
Pasy w judo

Gramatura judogi – co oznacza?

Rozpoczynając przygodę z judo należy rozpatrzyć wiele różnych aspektów (klub, ilość treningów, grupę treningową, czy wybór stroju do judo). Najczęściej zastanawiamy się do jakiego dojo chcemy dołączyć, nie myśląc o osprzęcie którego zakup zostawiamy na ostatni moment.
Gramatura judogi co to
co to jest gramatura judogi

Judogi a kimono – jaka jest różnica?

Twoje dziecko zainteresowało się światem judo i postanowiło, że chce rozpocząć treningi. W następnym więc kroku należy zakupić odpowiedni strój na zajęcia. Tutaj następuje jednak małe skonfundowanie – jedni mówią o kimonie do judo, inni rzucają tajemniczym określeniem „judogi”.
Judogi a kimono - różnica
Kimono a judogi - jaka różnica

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP
Przewiń na górę