Wyścig na pompowanych deskach z wiosłem

W niedzielę 24 września Tor Regatowy Malta w Poznaniu stał się bez wątpienia pierwszą Polską areną, na której miłośnicy desek sup mieli okazję zmierzyć się w emocjonującym wyścigu zorganizowanym przez Wielkopolski Związek Kajakowy. Przy jesiennej aurze odbyły się I Mistrzostwa Wielkopolski w sup na dystansie 200 m. Można śmiało powiedzieć, że ten wyścig na pompowanych deskach sup to następny krok do popularyzacji tej dyscypliny sportowej! Czy sup doczeka się zaimplementowania na igrzyskach olimpijskich?

Pomimo krótkiego dystansu nie było lekko ale wszyscy z dziewięciu osobowej ekipy zawodników skutecznie przekroczyli linię mety. Pierwszy finiszował Hubert Tobis, który niegdyś profesjonalnie trenował judo w UKS Gimnazjon Suchy Las! Podobnie, jednak tuż za Nim finiszował Piotr Waroczyk, profesjonalny zawodnik windsurfingu z Tarnowa Podgórnego. Najniższe miejsce na podium wywalczył na ostatnich metrach pasjonującego finiszu Patryk Kusza. Podobnie jak Hubert Tobis w przeszłości uprawiajacy judo w rodzimym klubie UKS Gimnazjon. 

I Mistrzostwa Wielkopolski w sup były świetnie zorganizowaną i profesjonalną imprezą. Niewątpliwie były kolejnym dowodem na to, że zmagania na supach mogą być doskonałym sprawdzianem dla ludzi na każdym poziomie zaawansowania. W szczególności cieszy fakt, że wyścigi na deskach z wiosłem zaczynają przyciągać coraz większe grono entuzjastów oraz widzów, a na zawody przyjeżdżają „padlerzy” ze wszystkich zakątków Polski.

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP

Polski producent desek SUP

Zastanawiasz się gdzie zakupić swoją pierwszą deskę SUP? Na rynku dostępnych jest wiele modeli ale Ty szukasz czegoś od rodzimego producenta? Dobrze trafiłeś! Marka Uone to polski producent desek SUP i innego sprzętu sportowego! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skąd wzięła się nazwa naszej marki?
Polski producent desek SUP
Polska marka
Przewiń na górę