Deski supZawody

Wyścig na pompowanych deskach z wiosłem

Wyścig na pompowanych deskach z wiosłem

W niedzielę 24 września Tor Regatowy Malta w Poznaniu stał się bez wątpienia pierwszą Polską areną, na której miłośnicy desek sup mieli okazję zmierzyć się w emocjonującym wyścigu zorganizowanym przez Wielkopolski Związek Kajakowy. Przy jesiennej aurze odbyły się I Mistrzostwa Wielkopolski w sup na dystansie 200 m. Można śmiało powiedzieć, że ten wyścig na pompowanych deskach sup to następny krok do popularyzacji tej dyscypliny sportowej! Czy sup doczeka się zaimplementowania na igrzyskach olimpijskich?

Pomimo krótkiego dystansu nie było lekko ale wszyscy z dziewięciu osobowej ekipy zawodników skutecznie przekroczyli linię mety. Pierwszy finiszował Hubert Tobis, który niegdyś profesjonalnie trenował judo w UKS Gimnazjon Suchy Las! Podobnie, jednak tuż za Nim finiszował Piotr Waroczyk, profesjonalny zawodnik windsurfingu z Tarnowa Podgórnego. Najniższe miejsce na podium wywalczył na ostatnich metrach pasjonującego finiszu Patryk Kusza. Podobnie jak Hubert Tobis w przeszłości uprawiający judo w rodzimym klubie UKS Gimnazjon.

I Mistrzostwa Wielkopolski w sup były świetnie zorganizowaną i profesjonalną imprezą. Niewątpliwie były kolejnym dowodem na to, że zmagania na supach mogą być doskonałym sprawdzianem dla ludzi na każdym poziomie zaawansowania. W szczególności cieszy fakt, że wyścigi na deskach z wiosłem zaczynają przyciągać coraz większe grono entuzjastów oraz widzów, a na zawody przyjeżdżają „padlerzy” ze wszystkich zakątków Polski.

Podobne artykuły

X