Wyścigi na deskach sup - Poznań part 2

Po Naszych ostatnich wpisach na blogu stwierdzic można, że nieco się przebranżowiliśmy zostając organizatorem zawodów sportowych. Przede wszystkim wciąż budujemy markę Uone, w czym wyścigi na deskach sup – popularyzacja pływania na pompowanych deskach z wiosłem ma Nam tylko pomóc ale do rzeczy.

1 września 2018 roku zorganizowaliśmy drugie, a zarazem ostatnie w tym roku profesjonalne zawody na supach. Tym razem za arenę wybraliśmy rzekę Wartę. Pomimo niepewnej pogody na starcie stanęło 34 zawodników, a zatem w porównaniu do ostatnich zawodów zaliczyliśmy kolejny progres.

Na 34 „supowiczów” złożyło się 7 zawodniczek oraz 27 zawodników, którzy tym razem wystartowali w trzech konkurencjach:

 • wyścig 500 m kobiet,
 • bieg na 500 m mężczyzn,
 • wyścig na 2000 m kobiet i mężczyzn.

Oprócz standardowych wyścigów na krótkim dystansie, organizatorzy zorganizowali bieg w nowej formule, w którym to kobiety wystartowały wspólnie z mężczyznami, no może nie w jednym szeregu o czym poniżej. Płeć piękna wystartowała dwie minuty wcześniej, natomiast mężczyźni ustawieni zostali w dwóch rzędach na podstawie wyników z przeprowadzonych wcześniej wyścigów na 500 m tworząc swoistą grupę pościgową. Wynikiem tego wyścigu było ciekawie ukształtowane podium, na którym znalazło się miejsce zarówno dla Małgosi, która zajęła drugie miejsce (dała się prześcignąć tylko jednemu zawodnikowi) jak i dwóch Panów – Patryka na miejscu pierwszym oraz Michała na miejscu trzecim.

Poniżej oficjalne wyniki wyścigów finałowych:

Wyścig sup 500 m kobiety finał:

 1. Cieplińska Małgorzata
 2. Wieczorek Alicja
 3. Paprocka Olga
 4. Rostek Marika
 5. Porowska Agnieszka

Wyścig sup 500 m mężczyzn finał:

 1. Kowalski Patryk
 2. Majdan Mikołaj
 3. Wieczorek Przemysław
 4. Siewierski Andrzej
 5. Mruk Krzysztof
 6. Scheuer Michał
 7. Czekoński Michał
 8. Domański Marcin
 9. Rostek Krzysztof
 10. Wołek Kamil
 11. Tadla Wojciech
 12. Brzeziński Martin
 13. Porowski Arkadiusz
 14. Waroczyk Piotr
 15. Tadla Stanisław

Wyniki długiego dystansu...

Wyścig sup 2000 m finał:

 1. Kowalski Patryk
 2. Cieplińska Małgorzata
 3. Czekoński Michał
 4. Majdan Mikołaj
 5. Mruk Krzysztof
 6. Brzeziński Martin
 7. Waroczyk Piotr
 8. Siewierski Andrzej
 9. Szyszka Maciej
 10. Wieczorek Przemysław
 11. Rostek Krzysztof
 12. Wołek Kamil
 13. Scheuer Michał
 14. Wieczorek Alicja
 15. Łuczak Krzysztof
 16. Balcerzak Piotr
 17. Domański Marcin
 18. Rostek Marika
 19. Puziak Krzysztof
 20. Pakuła Grzegorz
 21. Porowska Agnieszka
 22. Porowski Arkadiusz
 23. Paprocka Olga
 24. Smuga Michał
 25. Wesołek Łukasz
 26. Piłat Daniel

Druga już edycja Poznań SUP Race to dowód na coraz większe zainteresowanie nie tylko deskami z wiosłem ale też formą rywalizacji, którą są organizowane wyścigi. Można zauważyć, że część osób zaczyna poważnie przygotowywać się do zawodów, wyposażać się w coraz to lepszy sprzęt (mamy nadzieję, że desek sup marki Uone będzie jak najwięcej) i czerpie ogromną przyjemność z samego uczestnictwa w wyścigach.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku – cel 100 zawodników startujących na supach w jednym wyścigu.

Pozdrawiamy, zespół Uone

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP

Polski producent desek SUP

Zastanawiasz się gdzie zakupić swoją pierwszą deskę SUP? Na rynku dostępnych jest wiele modeli ale Ty szukasz czegoś od rodzimego producenta? Dobrze trafiłeś! Marka Uone to polski producent desek SUP i innego sprzętu sportowego! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skąd wzięła się nazwa naszej marki?
Polski producent desek SUP
Polska marka
Przewiń na górę