Zawody na deskach sup - Poznań part 1

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego po ostatnich zawodach przeprowadzonych na deskach sup 12 maja 2018 roku w towarzystwie stand up paddle przeważały głosy o konieczności zorganizowania profesjonalnych zmagań na deskach z wiosłem, które przeprowadziliśmy – po raz pierwszy 7 lipca 2018 roku.

W ramach 81 Mistrzostw Polski w Kajakarstwie, organizowanych przez Polski Związek Kajakowy, głównie dzięki zaangażowaniu Huberta Tobisa właściciela marki Uone, do wioślarskich konkurencji dołączyły zawody na deskach sup – Mistrzostwa SUP 2018 Poznań.

Profesjonalizm tych zawodów zauważyć można było na każdym kroku. Począwszy przede wszsystkim od torów z bramkami na starcie czy fotokomórkami na mecie, umożliwiającymi rozstrzygnięcie spornych sytuacji wśród finiszujących „supowiczów” poprzez profesjonalną obsadę sędziowską, klarowne dla wszystkich  „paddlerów” zasady rozgrywania zawodów, wielki telebim z wynikami, rzeszę sponsorów, a na profesjonalnej dekoracji, którą przeprowadziła znamienita niegdyś kajakarka Aneta Konieczna kończąc.

Krótki, chociaż jedyny w tym dniu dystans, który wynosił zaledwie 500m nie przeszkodził wystartowaniu miłośników desek z wiosłem z najodleglejszych zakątków Polski. Zawodnicy z wybrzeża, Katowic, Szczecina, Warszawy, Bydgoszczy nie byli niczym nadzwyczajnym podczas tego wspaniałego dnia.

Panie, których do zawodów zgłosiło się 8 wystartowały od razu w finale 500m, natomiast Panowie, których zweryfikowano 25 musieli przejść przez eliminacje, żeby dostąpić zaszczytu stanięcia na starcie biegu finałowego – 9 najlepszych zawodników sup poszczególnych eliminacji.

Dla dużej części zawodników były to pierwsze zawody w życiu i duża dawka adrenaliny. Dlatego cieszy Nas fakt popularyzacji sup wśród kobiet – wszystkie miejsca na podium obstawiły regatowe debiutantki, a liczba zgłoszonych kobiet również napawa optymizmem na przyszłość! Poniżej przedstawiamy oficjalne wyniki biegów finałowych:

Oficjalne czasy zawodów

sup 500m kobiet:

 1. Alicja Starszak, czas 3:55,552,
 2. Agata Smok, czas 4:08,212
 3. Julia Matuszewska, czas 4:23,008
 4. Justyna Przybylak, czas 4:25,168
 5. Patrycja Marcysiak, czas 4:42,008
 6. Sylwia Nawrocka, czas 4:42,732
 7. Agata Studzińska, nie startowała
 8. Emilka Pinna, dyskwalifikacja

sup 500m mężczyźni:

 1. Jakub Sitkowski, czas 2:48,251
 2. Adam Szed, czas 2:58,091
 3. Michał Czekoński, czas 3:15,807
 4. Krzysztof Mruk, czas 3:26,411
 5. Tomasz Duchnowski, czas 3:30,071
 6. Piotr Waroczyk, czas 3:33,919
 7. Patryk Szczypek, czas 3:37,767
 8. Krzysztof Rostek, czas 3:38,963
 9. Michał Ferncowycz, czas 3:40,059

Na koniec chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom i zaprasić na kolejne zawody na deskach sup.

Zespół Uone

Deska SUP: ranking 5 najczęstszych uszkodzeń

Kupiłeś deskę SUP i wybierasz się na pierwszy spływ? Próbujesz napompować SUPa, a tu psikus! Powietrze ucieka bokiem! Co się stało i dlaczego? Jak można tego uniknąć? Poniżej prezentujemy – ranking 5 najczęstszych uszkodzeń deski sup. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Deska SUP ranking uszkodzeń
Deska SUP ranking najczęstszych uszkodzeń

Jak przechować deskę SUP zimą?

Kiedy liście żółkną i spadają z drzew, a wraz z nimi temperatury, wiesz, że zima już tuż tuż. Wraz z rozpoczęciem zimy kończy się też sezon na pływanie na deskach SUP. Może więc zastanawiasz się - jak poprawnie przechowywać deskę SUP zimą? Istnieje parę dość oczywistych opcji, jednak warto poczytać…
Jak przechować deskę SUP zimą
Jak przechować deskę SUP

Deska SUP – instrukcja jak przygotować się do pływania

Jesteś przed pierwszym treningiem na SUPie w życiu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwsze przygotowanie deski SUP może być nieco przytłaczające. Poniższa instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez pierwsze pompowanie bez żadnych problemów!
Deska SUP instrukcja obsługi
Deska SUP instrukcja składania

Najlżejsze deski SUP – czy są lepsze?

Wakacje nadchodzą, wyjeżdżasz nad wodę na tydzień albo dwa. Możliwe, że wylatujesz samolotem do ciepłych krajów – w takim przypadku, kombinujesz jak najbardziej ograniczyć wagę bagażu. Zagwostką pozostaje twoja pompowana deska SUP: mimo iż zdecydowanie prostsza i lżejsza od twardych modeli...
Najlżejsze deski SUP

Polski producent desek SUP

Zastanawiasz się gdzie zakupić swoją pierwszą deskę SUP? Na rynku dostępnych jest wiele modeli ale Ty szukasz czegoś od rodzimego producenta? Dobrze trafiłeś! Marka Uone to polski producent desek SUP i innego sprzętu sportowego! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skąd wzięła się nazwa naszej marki?
Polski producent desek SUP
Polska marka
Przewiń na górę